W wieku 90 lat zmienił płeć i spełnił największe marzenie... stał się kobietą

Po wielu latach życia w ukryciu Patricia Davis postanowiła opowiedzieć swoją historię w wywiadzie dla serwisu Daily Mirror. Choć 90 lat temu urodziła się jako Peter, a w latach 1945-1948 walczyła w brytyjskiej armii, jako seniorka spełniła swoje największe pragnienie… stała się kobietą.
Spis treści

Reklama

Transseksualizm

Transseksualizm to niezgodność płci ciała i mózgu. Osoby, które nie akceptują własnej płci odczuwają spowodowany tym trwały dyskomfort psychiczny. To problem nie tylko medyczny, ale przede wszystkim psychologiczny. Osoba transseksualna może zgodnie z prawem zmienić operacyjnie swoją płeć. Decyzję taką poprzedzają jednak liczne badania i konsultacje z:


  • psychologiem,
  • seksuologiem.

Transseksualizm tak, jak homoseksualizm jest często negatywnie odbierany przez społeczeństwo. Transseksualiści zmagają się z licznymi ocenami, dlatego często żyją w ukryciu, a ich problemy stają się największą tajemnicą.

Dopiero w 2017 roku weteran II wojny światowej odważył się opowiedzieć dziennikarzom Daily Mirror swoją niesamowitą historię.

Czytaj też: Ile wnucząt i prawnucząt ma królowa Elżbieta II? Kolejne royal baby w drodze!

Kobieta w męskim ciele

Patricia wiedziała, że jest kobietą od trzeciego roku życia. Niestety czasy i okoliczności, w których żyła sprawiły, że ukrywała to aż do 60 roku życia. Wyjawienie jej skończyłoby się dla niej bolesną „terapią” elektrowstrząsową, stosowaną w tamtych czasach i uznawaną za jedyną i słuszną metodę leczenia. W szczerej rozmowie wyznała: Żyłam w kłamstwie. Teraz czuję, jak wielki ciężar został zdjęty z moich ramion”.

Przez lata wiodła spokojne życie, była fotografem, brała czynny udział w wojnie jako żołnierz. Ukrywała się, gdy pełniła swoje misje na Dalekim Wschodzie, w Indiach, Palestynie i wschodniej Afryce. Gdyby jej tajemnica wyszła na jaw, w wojsku zostałaby uznana za geja, groziło jej za to ciężkie więzienie. Jednak z tego, że jest wojennym weteranem jest niezwykle dumna.

Czym jest transseksualizm kobieta dowiedziała się z… programu telewizyjnego. Wtedy zrozumiała kim jest i na czym polega jej problem z własną tożsamością.

Reklama

Coming out

Coming out, czyli wyjawienie swojej tożsamości płciowej było dla niej niezwykle trudne. Od wielu lat żyła w związku małżeńskim. Jednak żona okazała niezwykłe wsparcie. Zaakceptowała wybór Patricii, a nawet kupowała jej damskie ubrania. W domu kobieta mogła czuć się w pełni swobodnie. Przeżyły razem 63 lata, 6 lat temu żona Patricii zmarła.

Terapia hormonalna w wieku 90 lat

Po wielu latach życia w ukryciu Patricia postanowiła być szczęśliwa. Rozpoczęła terapię hormonalną, która powoli pozwala jej się w pełni poczuć kobietą. Swoją historię postanowiła opowiedzieć całemu światu. O jej decyzji mówią największe amerykańskie i brytyjskie media. W końcu do szczęścia trzeba dążyć zawsze, bez względu na to w jakim jest się wieku.

Zdjęcie: www.mirror.co.uk 

Czytaj też: Emerytka objechała świat Hudsonem z 1930 roku [ZDJĘCIA]

 

Więcej z kategorii Umysł
Przeczytaj artykuł
Panowie, nie dajcie się andropauzie!
Przeczytaj artykuł
Samotność osób starszych - jak warto wspierać seniorów?
Starsza samotna osoba starsza z opiekunką
Przeczytaj artykuł
Przerost prostaty – objawy, przyczyny, leczenie i leki
Mężczyzna wchodzący w nocy do toalety
Powiązane artykuły
Senior wykonuje ćwiczenia na potencję
Ćwiczenia na potencję: jak poprawić erekcję naturalnie
Szczęśliwa para na plaży
Raport Cafesenior: 5 proc. seniorów uważa, że seks jest dla nich ważniejszy niż w młodości
Ojciec z synem żartują i przytulają się
Znani ojcowie po 50-tce. Świętujemy Dzień Ojca
Dojrzała kobieta odczuwa objawy menopauzy
Menopauza a ciąża - czy możliwe jest poczęcie dziecka?

Reklama


Walcz z napięciem nerwowym! 🤬
Kliknij tutaj