} ?>

Ubezpieczenie podróżne - czy wystarczy, by wakacje były bezpieczne?

Urlop to czas, na który czeka niemal każda osoba pracująca. To właśnie wtedy możliwe jest błogie lenistwo bez konieczności wykonywania jakichkolwiek obowiązków, które na co dzień tak bardzo ciążą. Warto jednak zadbać o to, by wyjazd z rodziną i odpoczynek poza miejscem zamieszkania był w 100% bezpieczny. Z tego tekstu dowiesz się, czy polisa turystyczna wystarczy, by zagwarantować sobie spokojny urlop i jakie są inne sposoby na ochronę swojego losu. Zaczynamy!
Ubezpieczenie podróżne
Źródło: Materiały partnera
Spis treści

Polisa turystyczna - co to takiego?

Polisa turystyczna to bardzo skuteczna forma ochrony zarówno Ciebie, jak i Twojej rodziny, przed skutkami nieprzewidywalnych zdarzeń, które mogą skutecznie zepsuć urlop. Ubezpieczenie możesz wykupić w jednej z wielu firm świadczącej tego typu usługi. W ramach polisy możesz liczyć na pomoc w kryzysowych momentach swoich wakacji. 

Poznaj zakres polisy turystycznej

Odpowiedzialność cywilna

Jeśli spowodujesz wypadek lub w związku z Twoim nieumyślnym działaniem ktoś poniesie szkodę fizyczną lub materialną, Twoje ubezpieczenie pokryje wszelkiego rodzaju koszty związane z zadośćuczynieniem. Wystarczy tylko, że podpiszesz z ofiarą stosowne porozumienie.

Pokrycie kosztów leczenia za granicą

Choroby i różnego rodzaju kontuzje zazwyczaj pojawiają się w najmniej odpowiednich momentach. W ramach ubezpieczenia możesz liczyć na pokrycie kosztów wizyt lekarskich, transportu do placówki medycznej, niektórych zabiegów, badań specjalistycznych, a nawet opieki stomatologicznej. Bez tego typu ochrony koszty leczenia zrujnowałaby Twój portfel.

Pomoc finansowa w razie wypadku

Niestety wypadki chodzą po ludziach i czasami przytrafiają się na wakacjach. Jeśli wskutek niebezpiecznego zdarzenia zostaniesz poszkodowany i Twój stan zdrowia ucierpi, możesz wnioskować o wypłacenie dodatkowych środków, które pomogą Ci pokryć koszty leczenia oraz ewentualnej rehabilitacji.

Rekompensata za zgubiony bagaż oraz odwołanie wyjazdu

Obie te sytuacje zdarzają się stosunkowo często i warto się przed nimi chronić. W przypadku zgubionego lub skradzionego bagażu możesz liczyć na pokrycie kosztów zakupu rzeczy niezbędnych do przeżycia wakacji. Z kolei, jeśli chodzi o odwołanie wyjazdu to, pod warunkiem, że odwołanie nie jest spowodowane Twoim celowym działaniem, otrzymasz zwrot poniesionych kosztów.

Karta EKUZ - dodatkowa ochrona na zagranicznych wakacjach?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to bardzo dobry sposób na uzupełnienie wakacyjnej ochrony o dodatkowe świadczenia. Karta pozwala Ci na korzystanie z podstawowej opieki zdrowotnej w takim samym stopniu, jak mieszkańcy kraju, w którym się znajdujesz. EKUZ obowiązuje we wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. Wyrobienie karty jest całkowicie bezpłatne i odbywa się niemal natychmiastowo. Warto rozszerzyć swój pakiet ochronny i przystąpić do programu EKUZ, ponieważ daje to większą gwarancję bezpieczeństwa w razie sytuacji kryzysowej.

Podsumowanie

Jak widzisz, ubezpieczenie wakacyjne jest bardzo skuteczną formą ochrony, ale warto rozszerzyć je o Kartę EKUZ. Z takim pakietem nic nie zaskoczy Cię podczas zagranicznego wyjazdu z rodziną. Pamiętaj, że nie ma niczego ważniejszego niż poczucie bezpieczeństwa. Zapewnij je sobie oraz swoim bliskim, zanim opuścicie kraj. 

Więcej z kategorii Ubezpieczenia
OC na raty - czy to się opłaca?
OC na raty
Ile kosztuje polisa na życie?
Ubezpieczenie turystyczne dla seniorów - czy wiek ma znaczenie?
Powiązane artykuły
Starsze małżeństwo u doradcy kredytowego
Ubezpieczenie kredytu: co daje, jak działa, ile kosztuje
Co to jest pudełko życia?
Seniorzy a ubezpieczenie zdrowotne
OC dla seniorów
Polisa OC - dla seniorów najtańsza!
Ubezpieczenie 65 lat
65 lat to ostatni moment na zakupienie ubezpieczenia na życie!