Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do USA – jakie najlepsze?

Zorganizowanie wyjazdu do USA jest ogromnym przedsięwzięciem logistycznym. Jeśli mamy już wizę i zarezerwowane bilety na samolot, koniecznie pomyślmy o zabezpieczeniu podróży. Zakup ubezpieczenia turystycznego to konieczność – w przeciwnym razie mogą nas spotkać bardzo przykre niespodzianki.
Most w USA
Źródło: Materiały partnera
Spis treści

USA to istny tygiel kulturowy, kraj pełen kontrastów i wielu wspaniałych miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć. Słynie również z tego, że tutejsza opieka medyczna jest jedną z najdroższych na świecie. Zwykła wizyta u lekarza ogólnego kosztuje minimum 100 USD, a stawki za jedną dobę w szpitalu zaczynają się od 500 USD.

Musimy pamiętać, że w Stanach Zjednoczonych nie obowiązuje EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), na nic też się zda ubezpieczenie w NFZ. Jeżeli trafimy do lekarza lub szpitala, nie mając odpowiedniej polisy, poniesiemy wszystkie koszty. Nie zapominajmy również o tym, że transport medyczny z USA do Polski jest bardzo drogi. Wszelakie rachunki za świadczenia medyczne trzeba będzie opłacić z własnej kieszeni, a to odbije się negatywnie na stanie naszych finansów.

Ubezpieczenie kosztów leczenia w polisie podróżnej

Sprawdzając https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/, obowiązkowo porównajmy wysokości sumy gwarantowanej ubezpieczenia kosztów leczenia w poszczególnych ofertach. Przy wyjeździe do USA suma ta powinna wynosić co najmniej 200 tys. zł, ale najlepszy byłby brak limitów w tym obszarze.

Musimy mieć pewność, że w razie problemów ze zdrowiem polisa w całości pokryje wydatki na leczenie, dlatego suma gwarantowana nie może być zbyt niska. Samo posiadanie polisy nie wystarczy – jej zadaniem jest zapewnienie nam kompleksowej ochrony i wsparcia, gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji spowodowanej nieprzewidzianym zdarzeniem.

Pozostałe elementy polisy na wyjazd do USA

Ubezpieczenie kosztów leczenia jest kluczowe, niemniej nie jedyne. Innymi podstawowymi elementami polisy na wyjazd do USA są ubezpieczenia: assistance (zapewnia m.in. organizację transportu medycznego do Polski), OC w życiu prywatnym (przyda się, gdy spowodujemy szkodę, np. uszkodzimy w hotelu cudze mienie) i NNW (gwarancja finansowego wsparcia, jeżeli doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu).

Oprócz tego towarzystwa ubezpieczeniowe proponują szereg rozmaitych wariantów dodatkowych, np. ubezpieczenie ciąży, chorób przewlekłych, bagażu, opóźnionego lotu itp. Zastanówmy się, czego naprawdę potrzebujemy – najważniejsze jest to, aby zakres ochrony ubezpieczeniowej był szeroki i odpowiadał naszym oczekiwaniom. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) określone są zasady korzystania z ubezpieczenia i zgłaszania szkody, a także zawarte definicje pojęć ubezpieczeniowych i wykluczenia z ochrony ubezpieczeniowej (nie w każdej sytuacji dostaniemy odszkodowanie).

Koszt polisy na wyjazd do USA

Optymalne https://wakacyjnapolisa.pl/kraje/podroz-do-usa/.  Kupimy je w przystępnej cenie. W porównaniu kosztami opieki medycznej w USA i zorganizowania wyjazdu do tego kraju jest to naprawdę nieduży wydatek. Przykładowo za polisę na 15-dniowy pobyt zapłacimy ok. 90 zł w opcji najtańszej i ok. 346 zł w najdroższym wariancie.

Ubezpieczenie to podstawa!

Wyjazd do USA bez polisy turystycznej nie jest rozsądnym pomysłem. Nie potrafimy przewidzieć tego, co się wydarzy podczas pobytu za Oceanem, dlatego nie należy niepotrzebnie ryzykować. Zwyczajne z pozoru przeziębienie może narazić nas na duże wydatki, a co dopiero mówić o poważniejszych kłopotach ze zdrowiem.

Więcej z kategorii Ubezpieczenia
Ubezpieczenie na życie – jak wybrać ubezpieczenie na wypadek śmierci
OC na raty - czy to się opłaca?
OC na raty
Które ubezpieczenie na życie warto kupić?
Powiązane artykuły
Co to jest pudełko życia?
Starsze małżeństwo u doradcy kredytowego
Ubezpieczenie kredytu: co daje, jak działa, ile kosztuje
Wyszukiwarka ubezpieczeń w internecie
Gdzie szukać w internecie najlepszych ubezpieczeń?
Seniorzy a ubezpieczenie zdrowotne
Ubezpieczenie turystyczne dla seniorów - czy wiek ma znaczenie?