Ubezpieczenie turystyczne dla seniorów - czy wiek ma znaczenie?

Ubezpieczenie turystyczne dla seniorów to temat, który z niewiadomych przyczyn nie jest poruszany zbyt często. Biorąc pod uwagę dynamiczny wzrost mobilności polskich emerytów, warto jednak przyjrzeć się temu, jak towarzystwa ubezpieczeniowe podchodzą do starszych klientów i czy ich oferty różnią się od tych tradycyjnych.
Ubezpieczenie turystyczne dla seniorów
Spis treści

Czy wiek ma znaczenie w przypadku ubezpieczenia turystycznego?

Wszelkie raporty wskazują, że z roku na rok w Polsce jest coraz więcej osób 60+. Oznacza to, że rynek musi dosyć szybko dostosować się do potrzeb rosnącej grupy społecznej. Branża ubezpieczeniowa już zauważyła ten trend i wypracowała standardy związane z obsługą starszych klientów. Wracając jednak do pytania, czy wiek ma znaczenie, można śmiało stwierdzić, że TAK i to całkiem duże. Towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często warunkują ubezpieczenie seniora wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia związanego z chorobami przewlekłymi. Tego typu polisy mogą być nawet o kilkaset złotych droższe niż standardowe produkty. Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem sportowym? 

Co gwarantuje ubezpieczenie od efektów zaostrzenia choroby przewlekłej?

Na początku warto zdefiniować samo pojęcie choroby przewlekłej. Otóż są to schorzenia, które wymagają systematycznego leczenia i regularnych kontroli u lekarza. Jeśli rozszerzysz swoje ubezpieczenie od następstw zaostrzenia choroby przewlekłej, możesz liczyć na pokrycie kosztów leczenia oraz wizyt lekarskich. Najczęstsze choroby zaliczane przez ubezpieczycieli do przewlekłych to: nadciśnienie, choroba wieńcowa, cukrzyca, kamica, nadczynność i niedoczynność tarczycy, wrzody żołądka, zwyrodnienie stawów i kręgosłupa, nowotwory oraz trwałe uszkodzenia narządów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie dla seniora?

Istnieje kilka bardzo ważnych aspektów, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie polisy dla seniorów.

Koszty leczenia - osoby starsze powinny wybierać produkty z wysoką sumą ubezpieczenia kosztów leczenia. Chodzi tu o kwoty rzędu 500 tys. zł.

Ratownictwo - przy wyborze warto upewnić się, że polisa zawiera zapis o finansowaniu ratownictwa, najlepiej wysoką sumą przewyższającą nawet 500 tys. zł.

NNW - w starszym wieku wypadki oraz ich konsekwencje mogą być bardzo poważne, dlatego polisa powinna chronić Cię nawet do kwoty 100 tys. zł. Lubisz sporty ekstremalne? 

Ochrona bagażu - seniorzy w swoich walizkach przewożą nie tylko dokumenty i ubrania. Czasem są to również leki lub sprzęt medyczny potrzebny w leczeniu ich dolegliwości. Upewnij się, że ubezpieczenie chroni również tego typu bagaż.

OC - wypadki chodzą po ludziach, a czasami z naszej winy ktoś ucierpi fizycznie lub materialnie. W takiej sytuacji polisa pokryje ewentualne odszkodowanie bez konieczności przeprowadzania postępowania sądowego.

Podsumowanie

Jak widzisz, ubezpieczenie podróżne dla seniorów nie różni się zbytnio do tego dla ludzi młodych. Towarzystwa ubezpieczeniowe chcą tylko większego zabezpieczenia w postaci wykupienia polisy od następstw zaostrzenia choroby przewlekłej. Przed wyborem konkretnego produktu pamiętaj, by przeczytać OWU (Ogólne Warunki Umowy). Znajdziesz tam najważniejsze informacje o polisie.

Więcej z kategorii Ubezpieczenia
Ubezpieczenie na życie – jak wybrać ubezpieczenie na wypadek śmierci
Które ubezpieczenie na życie warto kupić?
Ubezpieczenie samochodu od gradu – o czym pamiętać?
Ubezpieczenie samochodu od gradu
Powiązane artykuły
Co to jest pudełko życia?
Starsze małżeństwo u doradcy kredytowego
Ubezpieczenie kredytu: co daje, jak działa, ile kosztuje
Wyszukiwarka ubezpieczeń w internecie
Gdzie szukać w internecie najlepszych ubezpieczeń?
Seniorzy a ubezpieczenie zdrowotne
OC na raty
OC na raty - czy to się opłaca?