Ubezpieczenie samochodu seniora - jak kupić tanie ubezpieczenie?

Masz 60 i więcej lat? To świetnie się składa, ponieważ możesz upolować ciekawe promocje na OC i AC. Podpowiadamy jak to zrobić.
Spis treści

Promocyjne ceny OC dla seniorów

Przychodzi czas, w którym warto korzystać z faktu, że osiągnęło się dojrzały wiek. Osoby starsze są uważane nie tylko za bardziej doświadczone życiowo, ale i ostrożniejsze na drodze. Osoby powyżej 60. roku życia statystycznie powodują kilka razy mniej wypadków niż osoby w wieku 20-30 lat. Ubezpieczyciele o tym wiedzą, dlatego oferują różne promocje na OC i AC specjalnie dla starszych kierowców. Kiedyś osoby w podeszłym wieku rzadziej poruszały się samochodami. Dziś niemal co drugi senior ma własne auto. Dla ubezpieczycieli osoby starsze są zatem ważnymi klientami, zwłaszcza, że stanowią mniejsze zagrożenie na drodze i powodują mniej strat.

Wykorzystaj mniejszą aktywność zawodową

Jeżeli jesteś już na emeryturze, prawdopodobnie rzadziej korzystasz z samochodu niż kiedyś. Brak codziennych dojazdów do pracy i domu wpływa na mniejszy przebieg auta. To z kolei może uprawniać Cię do promocyjnych cen OC. Podczas wyliczania składki na OC i AC nie zapomnij wspomnieć ubezpieczycielowi, że rzadko korzystasz z auta.

Poszukaj ofert dedykowanych seniorom

Wraz z przejściem na emeryturę często obniżają się dochody i standard życia. Ubezpieczenie samochodu może okazać się poważnym wydatkiem. Doskonale wiedzą o tym towarzystwa, dlatego niektóre z nich przygotowują specjalne programy dla seniorów, gdzie dostępne są liczne promocje na ubezpieczenie samochodu. Szukaj dokładnie takich firm i korzystaj z ich promocji - mówi doradca ubezpieczeniowy z serwisu porownywarka-oc-ac.pl.

Kup bezpieczny samochód

Jeżeli nie masz już małych dzieci, częściej jeździsz samotnie, z partnerem lub partnerką, prawdopodobnie nie potrzebujesz dużego i mocnego auta. To jakim samochodem jeździsz, wpływa na cenę polisy, dlatego najlepiej wybrać pojazd ekonomiczny, który nie znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka. Niektóre modele pojazdów (zwłaszcza mocne i szybkie) zdecydowanie częściej biorą udział w kolizjach i wypadkach.

Jeśli to możliwe wymień wiekowe auto

Przyzwyczajenie do wieloletniego samochodu może być kosztowne. Stare auto oznacza więcej kosztów napraw i modernizacji, większe zużycie paliwa, a także wyższe koszty ubezpieczenia samochodu. Wymiana samochodu na takie kilkuletnie sprawi, że będzie Ci przysługiwało więcej zniżek. Jak to możliwe? Po prostu nowsze auto będzie mniej awaryjne i bezpieczniejsze na drodze.

Plany dla kierowców wysokiego ryzyka

Niestety, ale kierowcy w wieku powyżej 70 lat mogą być narażeni na wyższe ceny ubezpieczeń – zwłaszcza AC. Podeszły wiek wiąże się z gorszym stanem zdrowia, słabszym wzrokiem, co może zwiększać ryzyko spowodowania wypadku na drodze. Ubezpieczyciele są tu ostrożni, dlatego mniej chętnie udzielają promocji na AC i OC osobom powyżej określonego wieku. Możesz jednak poszukać niestandardowych wariantów ubezpieczeń, które z jednej strony zapewnią Ci odpowiednią ochronę, z drugiej nie nadszarpną budżetu domowego.

Nie śpiesz się z decyzją

Ubezpieczenie samochodu to poważny wydatek, dlatego nie bierz pierwszej lepszej oferty. Wystarczy poświęcić kilka godzin na aktywne poszukiwania promocji na AC i OC, by przekonać się, że można zaoszczędzić kilkaset złotych na składce. Warte polecenia są w szczególności różne porównywarki i kalkulatory internetowe, w których niemal codziennie pojawiają się promocje na ubezpieczenie samochodu.

Więcej z kategorii Ubezpieczenia
Które ubezpieczenie na życie warto kupić?
Ubezpieczenie na życie – jak wybrać ubezpieczenie na wypadek śmierci
OC na raty - czy to się opłaca?
OC na raty
Powiązane artykuły
Co to jest pudełko życia?
Starsze małżeństwo u doradcy kredytowego
Ubezpieczenie kredytu: co daje, jak działa, ile kosztuje
Ubezpieczenie turystyczne dla seniorów - czy wiek ma znaczenie?
Wyszukiwarka ubezpieczeń w internecie
Gdzie szukać w internecie najlepszych ubezpieczeń?
Seniorzy a ubezpieczenie zdrowotne