Testujemy aparat do pomiaru EKG i ciśnienia tętniczego krwi

Pomiar ciśnienia tętniczego szczególnie u osób starszych jest niezwykle istotny. Jeśli dysponujemy sprzętem, który nam to umożliwi w domu, możemy stale kontrolować swój stan zdrowia.
Aparat do pomiaru ciśnienia
Źródło: 123RF

Spis treści

Ciśnienie tętnicze krwi

Ciśnienie tętnicze krwi, pozwala określić siłę z jaką krew pompowana przez serce napiera na ściany naczyń krwionośnych. Wartość ciśnienia krwi jest uzależniona od ilości krwi oraz siły, z jaką jest wyrzucana z serca. Znaczenia ma także elastyczność ścian tętnic – im są sztywniejsze tym ciśnienie jest wyższe.

Postanowiliśmy przetestować jeden ze sprzętów dostępnych na rynku, który umożliwia pomiar ciśnienia krwi a dodatkowo także wykonanie domowego EKG serca.

EKG

Arytmie serca, takie jak niebezpieczne migotanie przedsionków i wysokie ciśnienie krwi, stanowią główne czynniki ryzyka wystąpienia udaru. Niemiarowości pracy serca występują zwykle w nieregularnych odstępach czasowych i mogą być wykrywane tylko doraźnie – czyli w momencie występowania. Dlatego przenośny aparat do pomiaru ciśnienia i EKG jest dobrym rozwiązaniem do samokontroli, ale oczywiście nie zastąpią systematycznych i okresowych wizyt u lekarza.

Reklama

Test ciśnieniomierza z EKG

Aparat do pomiaru EKG i ciśnienia krwi Veroval  oceniamy na piątkę w skali 1-6. Przenośny aparat EKG Veroval wykrywa zaburzenia rytmu serca, mierzy ciśnienie tętnicze krwi i puls. Urządzenie nie jest skomplikowane w obsłudze, ale przed pomiarem należy oczywiście zapoznać się z instrukcją, jest ona wyczerpująca i łatwa w przyswojeniu.

Dodatkowo obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna, a wyniki łatwe w odczytaniu i dobrze widoczne na wyświetlaczu. Jeśli wydarzy się, że w trakcie pomiaru pojawi się błąd, instrukcja opisuje jak należy postępować. Co istotne – z urządzenia możemy korzystać poza domem. Zestaw jest poręczny niewielki (mieści się nawet w małej torbie).Urządzenie w zestawie posiada bluetooth, za jego pomocą można połączyć się z komputerem i przesłać wyniki. Wystarczy pobrać aplikację ze strony producenta lub zalogować się i utworzyć swoje konto. Pobranie aplikacji pozwala na wygenerowanie pliku pdf lub xls oraz czytelny wydruk wyników.

Ciekawą funkcjonalnością jest zakładka dostępna po zalogowaniu się na stronie, w której zapisujemy leki jakie przyjmujemy, można je wydrukować np. razem z danymi z EKG. Dzięki możliwości łączenia aparatu z aplikacją Veroval® medi.connect przechowywanie i dostęp do danych są bardzo proste a ich analiza szybka czytelna.

Należy jednak pamiętać, że wszelkie badania przeprowadzone samodzielnie w domu nie zastąpią wizyty u lekarza! W razie wątpliwości wyniki należy skonsultować ze specjalistą.


Czytaj również: Pomiar ciśnienia krwi – jak poprawnie zmierzyć ciśnienie?

Zobacz: Dieta kardiologiczna – co jeść by mieć zdrowe serce?

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 13)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!