Szminka: upiększa, pielęgnuje i… odmładza

Spis treści

O wpływie upływającego czasu na naszą skórę słyszymy często. Informacje i porady, jak zapobiec efektom starzenia, podawane są w kontekście całego ciała, twarzy, okolic oczu itp. O jednym jednak często zapominamy – starzeją się także nasze usta. Podpowiemy, jak przy użyciu jednego kosmetyku nieco oszukać czas.

 

Widoczne zmiany


Z biegiem lat nasze usta robią się coraz bledsze, tracą także swoją objętość i jędrność. Krawędzie warg stają się bardziej zwiotczałe i coraz słabiej zarysowane. Z czasem też pojawiają się coraz głębsze i bardziej widoczne zmarszczki wokół ust, tzw. zmarszczki palacza (które mają tyle wspólnego z nałogiem, że u palaczy są głębsze i pojawiają się o wiele wcześniej, ale prędzej czy później widoczne są u każdego).

 

 

Szminka dobra na wszystko


O tym, że pomadka jest kosmetykiem upiększającym wiadomo od lat. Szminki w różnych odcieniach dają możliwość dobrania koloru i rodzaju wykończenia (perłowego, matowego, satynowego lub mocno błyszczącego) odpowiedniego dla każdego. Także dla kobiety dojrzałej, której nie wypada już nakładanie na usta np. odcieni intensywnej pomarańczy. Jednak pomadka ma o wiele szersze zastosowanie, które śmiało mogą wykorzystać kobiety pragnące oszukać czas.

 

 

Zadbaj o wyraźny kontur ust


Aby zaznaczyć zanikający kontur ust lub nieco poszerzyć zwężające się wargi, możemy obrysować je konturówką. Jednak na co dzień całkowicie wystarczy nam również sama szminka. Nawet sięgając po naturalny kolor, zbliżony do barwy naszych ust, nadamy im wyrazistości, co już samo w sobie podziała odmładzająco.

 

 

Trochę blasku


Połyskliwa pomadka lub odrobina błyszczyka także będzie świetnym pomysłem. Dzięki temu usta wydadzą się gładkie i pełniejsze. Uwaga na perłowe pomadki – takie odcienie mogą jedynie podkreślić zmarszczki, czyli zapewnić nam efekt dokładnie odwrotny niż ten, którego pragniemy.

 

 

Pomadka dla kobiety dojrzałej


Producenci kosmetyków poszli jednak o krok dalej. Dzięki temu dla kobiet po czterdziestym roku życia zostały stworzone pomadki, które intensywnie nawilżają i wygładzają usta poprzez zawartość serum przeciwzmarszczkowego. Doskonałym przykładek takiego  kosmetyku jest szminka L’Oreal Color Riche Serum Anti-Age. Dzięki technologicznym rozwiązaniom otrzymujemy kosmetyk nie tylko upiększający, który fantastycznie wykończy nasz makijaż, ale też doskonały produkt pielęgnacyjny.

 

Więcej z kategorii Kosmetyki
Włosy z tendencją do wypadania? Wypróbuj Elseve Arginine
Po co kupować kosmetyki? „Oczyszczanie"
Po co kupować kosmetyki? „Mycie twarzy i włosów"
Powiązane artykuły
Farbowanie siwych włosów
Kosmetyki dla seniorow
Najlepsze kosmetyki dla seniorów
Jak dbać o szyję i dekolt seniorki?
Nie takie zmarszczki straszne!
Maska z aktywnym węglem – hit w pielęgnacji skóry twarzy