Sposoby na wiosenną energię Cz.2

Przyszła wiosna, rozbuchał się maj, a Ty jakoś ciągle nie czujesz cudownego przypływu energii? Łatwo się męczysz i tak naprawdę nie masz siły cieszyć się rozkwitającą bujnie przyrodą? Szkoda tracić ten piękny czas, który zdarza się tylko raz w roku. W Twojej mocy jest... dodać sobie mocy!
Spis treści

Odkryj - lub doceń - aromaterapię

Stanowczo za często nie doceniamy rangi zmysłu powonienia. A jeżeli się na nim skupiamy, to raczej wtedy, gdy wykrzywiamy usta w związku z niemiłymi doznaniami. Oddech pełną piersią po majowym deszczu to szansa na haust dobrego samopoczucia. Nasz oczyszczony z nadmiaru gratów dom wypełnijmy też zapachami. Zainteresuj się nimi bliżej, poznaj te, których działanie będzie najlepiej odpowiadało Twym potrzebom. Pobudzenie czy relaks? A może coś konkretnie wymierzonego w Twoje problemy zdrowotne? Wybór jest naprawdę szeroki, wystarczy go uczynić.


Sposoby na wiosenną energię - Cz. 1

Napełnij barwami swoją kuchnię

A konkretnie posiłki. Wiosna sprzyja temu szczególnie. Niech każdemu Twemu posiłkowi towarzyszą warzywa, nie skąp sobie też owoców. Wyzwanie finansowe? Omiń je, hodując na parapecie zieleninę i siejąc kiełki. Kuchnia nie musi być droga, by nie była nudna, wystarczy postawić na to, co sezonowe. Co zaś najważniejsze - kolorowa kuchnia to jest zdrowa kuchnia. Nawet nie zauważysz, kiedy Twoje poranki staną się łatwiejsze, a dni wypełni chęć do działania. Nie przepadasz za zieleniną? Poznaj moc zielonych koktajli, to prawdziwa witaminowa bomba, którą spożyjemy z większą chęcią.

 

Ruszaj się

Nie, nie musisz od razu sięgać po kijki i uprawiać sportowo nordic walkingu. Na początek postaw na spokojne spacery. I nie muszą to być wielkie trasy - niech będzie to na początek 15 minut, potem spacer stopniowo wydłużaj. Jeżeli przechodząc przez hałaśliwe ulice, założysz na uszy słuchawki z ulubioną muzyką albo audiobookiem, niepostrzeżenie przestaniesz się spieszyć do domu. Tylko uważaj wtedy przechodząc przez jezdnię! Nasze zapamiętanie się w miłych doznaniach nie może nas odrywać od realnego świata.


Cudownej wiosny! To naprawdę piękna pora roku, żal spędzić ją nie obudziwszy się z zimowego odrętwienia.

 

Więcej z kategorii Psychologia
Jak mądrze udzielać rad?
Rozwód po 50-tce. Dlaczego seniorzy się rozwodzą?
Zegar biologiczny - co to jest? Jak go przestawić?
Powiązane artykuły
Sen o zmarłej osobie - co może oznaczać taki sen?
Kiedy senior naprawdę staje się seniorem?
Kryzys wieku średniego - u kobiet, mężczyzn. Ile trwa?
Jak sobie radzić z poczuciem bycia niepotrzebnym?
Gerontologia - przyczyny i procesy starzenia się