Speed Dating - szybkie randki dla seniorów

Czy życie miłosne dotyczy tylko młodych? Oczywiście, że nie! Szybkie randki to alternatywna forma poznawania nowych ludzi, szczególnie popularna na Zachodzie. Wystarczy zarejestrować się na stronie, uzupełnić profil, wybrać najlepszy strój i udać się na spotkanie z tą jedyną!
Spis treści

Grupa mężczyzn i kobiet spotyka się w wyznaczonym miejscu. Pary siadają naprzeciwko siebie i przez parę minut odpowiadają na pytania, by jak najlepiej się poznać. Następnie przechodzą do kolejnej osoby. Wśród seniorów ten sposób randkowania jest najbardziej popularny na Zachodzie. Osoby starsze są często nieśmiałe, gdyż przez długi czas nie miały kontaktu z płcią przeciwną. Ten sposób pozwala im zapomnieć o stresie i daje szanse na poznanie kogoś wyjątkowego.

Ameryka da się kochać

Na jednym z najpopularniejszych amerykańskich serwisów internetowych zajmujących się speed-datingiem wśród seniorów zarejestrowało się już około 400.000 użytkowników. Według amerykańskiej firmy, która zajmuje się organizowaniem szybkich randek dla seniorów, taką inicjatywą interesuje się znacznie więcej kobiet niż mężczyzn. Nie chodzi o to, że czują się oni nieatrakcyjni czy boją się przyjść. Wynika to po prostu ze statystyk, według których kobiety żyją dłużej i jest ich więcej.

 

Czas na nas!

Jak to wygląda w Polsce? Zdecydowanie seniorzy nie są jeszcze przekonani do tej formy aktywności, mimo iż jest wiele przykładów z całego świata, które pokazują, że ta forma spotkań może pomóc im w odnalezieniu szczęścia.

To oczywiście nie znaczy, iż nie ma tego typu inicjatyw. Na początku roku działająca w Poznaniu Akademia 50+ uruchomiła tego typu projekt. Może warto porzucić internetowe fora i wyjść szczęściu naprzeciw? Prawdą jest, iż nie ma odpowiedniego wieku na miłość. Szybkie randki to już nie tylko alternatywa dla młodych.

 

Więcej z kategorii Miłość i związki
Babcia - nauczycielka życia
Brylantowe gody, czyli 75 rocznica ślubu. Pomysł na prezent
Rubinowe gody, czyli 40 rocznica ślubu. Jakie życzenia złożyć?
Powiązane artykuły
Piosenki na 50. rocznicę ślubu. Sprawdź, jakie utwory wybrać
Złote gody - ile lat? Jaki prezent i życzenia na złote gody?
Zaproszenia na 50 rocznicę ślubu – jakiego tekstu użyć?
Szafirowe gody - 45 rocznica ślubu. Jaki prezent kupić?
Diamentowe gody, czyli 60 rocznica ślubu - jak ją świętować i co kupić w prezencie?