Seniorzy z Chin: Inspiracja do ćwiczeń [FILM]

Widok tych seniorów jest aż zawstydzający. Niezwykle sprawni, z zaangażowaniem i radością wykonują ćwiczenia. Warto zobaczyć - i zmotywować się samemu!


Jak sobie radzą ze zmarszczkami seniorzy z Chin? Pokazowy film udostępnił wczoraj Huffington Post.

Post by HuffPost Good News.

Przedstawieni seniorzy nie są zawodowymi sportowcami - to zwykli ludzie, którzy pamiętają o tym, by zachować fizyczną sprawność. Wiele ułatwia im publicznie dostępna infrastruktura. Siłownie na wolnym powietrzu, kilka prostych narzędzi do świczeń. Żadna z tych rzeczy nie kosztuje majątku. A widać, że się przydaje.

Seniorzy widoczni na filmie skaczą na skakance, rozciągają się, ćwiczą wszystkie partie mięśni czy grają w ping-ponga. Przyjemnie spędzają czas, a przy tym dbają o swoją sprawność.

Warto i u nas inwestować w siłownie na wolnym powietrzu czy zajęcia gimnastyczne dla seniorów. Im więcej osób będzie w nich uczestniczyło, tym mniejsze będą kolejki do lekarzy, za to więcej uśmiechniętych ludzi.

Przypominamy przy tej okazji artykuł Natalii Golik z kwietnia tego roku, w którym przedstawiona została dokładniej sytuacja seniorów w Chinach.

Informacja techniczna: Żeby obejrzeć film, trzeba kliknąć na symbol "Play" (kółko z trójkątem po środku obrazka).

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!