Seniorzy a ubezpieczenie zdrowotne

W Polsce obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu podlegają prawie wszyscy, w tym także emeryci i renciści. Takie ubezpieczenie pozwala korzystać z publicznej służby zdrowia, która jednak boryka się z wieloma problemami. Dlatego dobrą alternatywą jest posiadanie dodatkowe ubezpieczenie zdrowotnego.
Spis treści

Pakiety dla seniorów

Specjalnie przygotowane oferty dla osób powyżej 65 roku życia są skuteczną odpowiedzią na ułomności publicznego systemu ochrony zdrowia. Często standardowy pakiet ubezpieczenia zdrowotnego dla seniorów gwarantuje konsultacje lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz dostęp do specjalistów, takich jak okulista, laryngolog, ortopeda, chirurg, kardiolog czy neurolog.

Ubezpieczenie pozwala emerytom na korzystanie z zabiegów ambulatoryjnych, szpitalnych i pielęgniarskich oraz daje możliwość realizacji świadczeń w ponad 200 placówkach w Polsce. Często w pakietach oferowane są także zniżki na inne usługi medyczne, na przykład na zabiegi stomatologiczne i rehabilitację. Dodatkowo seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnego szczepienia przeciw grypie, co jest szczególnie ważne w tej grupie wiekowej.

Czy emeryt może sobie pozwolić na dodatkowe ubezpieczenie?

Niestety emeryci bywają lekceważeni albo uważani za mniej atrakcyjnych finansowo klientów. Jednak jest to błędny tok myślenia, ponieważ emeryci i renciści w naszym kraju stają się coraz bardziej aktywni i mają duże oczekiwania względem swojego życia po zakończeniu kariery zawodowej. Jeszcze niedawno firmy ubezpieczeniowe bardzo ostrożnie podchodziły do oferowania ubezpieczenia zdrowotnego tej grupie ludzi, dlatego że istniało przeświadczenie, iż nie będą nimi zainteresowani.

Jednak po wejściu na rynek odpowiednio przygotowanej oferty okazało się, że jest inaczej. W konsekwencji coraz więcej firm zaczęło wprowadzać oferty ubezpieczeń dla seniorów, a jednocześnie zmalała miesięczna opłata za nie – początkowo kosztowały około 120 zł miesięcznie, teraz składka wynosi nawet 50 zł, co jest znaczną obniżką. Na taką kwotę może sobie pozwolić coraz więcej starszych osób. Korzyści, jakie daje takie ubezpieczenie seniorom, są nieocenione tym bardziej, że jest to grupa ludzi, która statystycznie musi częściej niż inni korzystać z opieki medycznej.

 

Więcej z kategorii Ubezpieczenia
OC na raty - czy to się opłaca?
OC na raty
Nasz drogi dziadek i jeszcze droższa babcia
Ile kosztuje polisa na życie?
Powiązane artykuły
Starsze małżeństwo u doradcy kredytowego
Ubezpieczenie kredytu: co daje, jak działa, ile kosztuje
Ubezpieczenie samochodu od gradu
Ubezpieczenie samochodu od gradu – o czym pamiętać?
Które ubezpieczenie na życie warto kupić?
Ubezpieczenie na życie – jak wybrać ubezpieczenie na wypadek śmierci
Ubezpieczenie turystyczne dla seniorów - czy wiek ma znaczenie?