Nie takie zmarszczki straszne!

Spis treści

Czy walka ze zmarszczkami musi być z góry skazana na niepowodzenie? Choć ich pojawienie się jest nierozerwalnie związane z procesem starzenia się, można opóźniać proces ich powstawania lub też zmniejszać widoczność tych zmarszczek, które już się pojawiły. Jakie metody walki ze zmarszczkami są szczególnie popularne wśród seniorów?

 

Masaże w walce ze zmarszczkami


Odpowiednio wykonywany masaż twarzy i dekoltu jest jednym ze skuteczniejszych sposobów na walkę z procesem starzenia się skóry. Jeśli w jego trakcie wykorzystany zostanie dobry krem przeciwzmarszczkowy, można liczyć na wspaniałe efekty. Sam masaż poprawia przepływ krwi i pozwala ujędrnić skórę. Dzięki niemu szybciej wchłania ona witaminy, minerały oraz substancje odżywcze znajdujące się w kosmetykach, co zwiększa ich efektywność. Głaskanie i masowanie poszczególnych grup mięśni twarzy to jednocześnie skuteczna metoda walki ze zmarszczkami. Zataczanie palcami kółek wokół oczu pozwala na zmniejszenie kurzych łapek, z kolei w walce z pionową zmarszczką na czole pomaga głaskanie czoła od linii nosa w stronę skroni. Te ćwiczenia poprawiają elastyczność skóry, są też świetnym sposobem na przygotowanie jej do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

 

 

Krem – bezcenny sojusznik w walce ze zmarszczkami


Odpowiednio wybrane kremy do twarzy pozwalają odżywiać skórę oraz przedłużać jej młodość. Znajdujące się w ich składzie substancje i witaminy są dobrane odpowiednio do wieku konsumentki i jej potrzeb. Składnikiem, który w walce ze zmarszczkami wykorzystywany jest najczęściej, jest pro-retinol, czyli forma witaminy A, stosowana w kosmetyce bardzo chętnie. Wzbogacone nim kosmetyki przyspieszają proces regeneracji skóry i sprawiają, że staje się ona bardziej odporna na proces starzenia się. Pro-retionol w kremach pojawia się w towarzystwie innych substancji, które mają wspierać i uzupełniać jego działanie. Krem przeciwzmarszczkowy Mixa przykładowo zawiera pro-retinol oraz wyciąg z soi, którego dodatek pozwala zwiększyć napięcie skóry i tym samym poprawić jej wygląd.

 

 

Styl życia kontra zmarszczki


Odpowiedni styl życia sprawi, że efekty osiągnięte za pomocą masażu oraz kosmetyków mogą być trwalsze. Dieta pełna świeżych warzyw i owoców to najlepszy sposób na to, by wzmocnić skórę od wewnątrz. Ruch na świeżym powietrzu pozwala z kolei dotlenić skórę i jednocześnie skutecznie walczyć z efektami starzenia się. Dzięki temu krem przeciwzmarszczkowy szybciej przyniesie pożądane efekty, będą one też znacznie trwalsze. Co to oznacza? Młodszy i zdrowszy wygląd, który każdej kobiecie sprawi wiele radości.

Choć zmarszczek całkowicie uniknąć nie można, każda kobieta może z nimi coraz skuteczniej walczyć. Mniej widoczne przestają być problemem. Systematyczna pielęgnacja skóry oraz troska o zdrowy styl życia to kwestie, o których każda kobieta powinna pamiętać – bez względu na wiek. To dzięki nim można ograniczyć problemy ze zmarszczkami i zapewnić swej skórze atrakcyjny wygląd na dłużej.

 

Więcej z kategorii Kosmetyki
Maska z aktywnym węglem – hit w pielęgnacji skóry twarzy
Po co kupować kosmetyki? „Mycie twarzy i włosów"
Włosy z tendencją do wypadania? Wypróbuj Elseve Arginine
Powiązane artykuły
Farbowanie siwych włosów
Kosmetyki dla seniorow
Najlepsze kosmetyki dla seniorów
Jak dbać o szyję i dekolt seniorki?
Szminka: upiększa, pielęgnuje i… odmładza
Po co kupować kosmetyki? „Oczyszczanie"