Jesienny wypoczynek dla seniorów

Lato już na półmetku, a jesień zbliża się nieubłaganie. Dla seniorów wypoczynek jesienny jest jednak często atrakcyjny - chłodniejsze temperatury, wspaniałe walory krajobrazowe "złotej polskiej jesieni", niższe ceny zachęcają do aktywnego wypoczynku...m.in. na Mazurach. Tak, tak. Wycieczka na Mazury w okresie jesiennym może być świetnym pomysłem. 

Do plusów takiego właśnie jesiennego wyjazdu z pewnością można zaliczyć mniejszy tłok, a jest to szczególnie ważne jeśli chcemy spędzić czas w ciszy i spokoju, napawając się pięknem mazurskiej przyrody. Kolejna kwestia to zdecydowanie niższe ceny niż w sezonie, a jak wiadomo, obecnie bardzo wiele osób przykłada wyjątkowo dużą wagę do swoich finansów.

Jesienią na Mazurach jest równie pięknie jak i latem, na pewno jednak nie grożą nam męczące upały i gwałtowne burze. Pomimo tego, że raczej nie zażyjemy kąpieli w jeziorach, z powodzeniem możemy je zwiedzać. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich z takimi jeziorami na czele jak choćby słynne Śniardwy, Mamry czy Niegocin ma wiele do zaoferowania przez cały rok.

Wybierając się na Mazury, na pewno warto odwiedzić przykładowo Giżycko położone nad malowniczymi jeziorami Kisajno i Niegocin. Miasto to zwane jest stolicą żeglarstwa w Polsce i to nie bez powodu, bowiem mieści się tutaj jeden z głównych portów na szlaku wielkich jezior mazurskich. Niezależnie od pory roku, w Giżycku możemy zwiedzić piękną, zabytkową Twierdzę Boyen, słynny most obrotowy na Kanale Łuczańskim oraz zamek krzyżacki, w którym obecnie mieści się hotel.

Jeżeli zdecydujemy się na wyjazd do Olsztyna, także bez dwóch zdań nie będziemy się nudzić. Olsztyn bowiem jest wyjątkowo malowniczym i atrakcyjnym miastem. Na szczególną uwagę tutaj zasługuje dużych rozmiarów Las Miejski, w którym urządzone zostały rezerwaty przyrody (Mszar i Redykajny). Kiedy zaś pogoda nie dopisze, warto zajrzeć do Muzeum Warmii i Mazur urządzonego na zamku kapituły warmińskiej.

Na dużą uwagę zasługują również takie mazurskie miejscowości jak między innymi Mrągowo i Mikołajki. Miejscowości te dzieli zaledwie 25 kilometrów (około 30 minut drogi). Będąc w Mikołajkach koniecznie trzeba odwiedzić przykładowo Muzeum Reformacji Polskiej o oczywiście Jezioro Mikołajskie. W Mrągowie z kolei czeka na nas słynne Miasteczko Mrongoville, Oddział Muzeum Warmii i Mazur zlokalizowany w ratuszu czy izba pamięci zorganizowana w Strażnicy Bośniackiej. Nie pożałujemy, kiedy wybierzemy się do miejscowości Pisz (tutaj Muzeum Ziemi Piskiej, trasa historyczna "Piska Pozycja Ryglowa", jezioro Roś), Ryn (zamek krzyżacki), Ostróda (zamek krzyżacki, kościół św. Dominika Savio).

 

Więcej z kategorii Podróże
Wczasy dla seniora - tanie, w górach, nad morzem
Jak korzystać z bankomatu za granicą
Wakacje dla seniora: gdzie szukać odpowiednich ofert?
Powiązane artykuły
Turnusy świąteczne dla seniorów - wczasy dla emerytów
Ulgi i zniżki dla seniorów, sprawdź co Ci się należy
Wirtualne muzeum: Luwr
20 miejsc przyjaznych seniorom w Poznaniu
Wakacje z rodziną – co robić, by wyszły dobrze nie tylko na zdjęciu?