Jak zrobić wiosenną zawieszkę do domu?

Coraz bardziej wiosennie wokół nas i zachęcam, by trochę wiosny wprowadzić również do domu. Proponuję piękne zawieszki, np. w kolorze zieleni. Ładny wzór uzupełnią przyszyte do nich kolorowe motylki. Oto instrukcja przygotowania takiej zawieszki.
Spis treści

Wnętrze zawieszki

Jak zrobić takie cudo, jak na zdjęciu powyżej? Potrzebne są do tego: metalowe koło, kordonek oraz szydełko. Wzór może być dowolny, ważne, żeby był dopasowany do koła. Wielkość zawieszki trzeba dopasować do posiadanego koła - moje ma 20 cm średnicy. Środek zawieszki wykonałam według poniższego wzoru - zastrzegam jednak, że może być zupełnie inny.

wzór serwetki

Na zdjęciu poniżej widać moją serwetkę wykonaną według tego wzoru.

robienie zawieszki

Serwetkę układa się w kole. Nitką o innym kolorze należy przymocować ją do koła. Tak zamocowana serwetka ułatwi nam pracę,  gdy będziemy obrabiać koło szydełkiem i wrabiać serwetkę w koło. Serwetkę przed zamocowaniem lekko usztywniamy. Można do tego użyć np. krochmalu w spray'u.

Motylki

Gdy serwetka będzie już dobrze zamocowana, proponuję ozdobić ją małymi motylkami, które dodadzą jej wiosennego klimatu. Motylki są bardzo proste w przygotowaniu. Podaję schemat znaleziony na blogu CreaDiva:

motyl schemat szydełkowania

Przygotowanego motylka przewiązujemy ciemną nitką w połowie. Nitka ta pełnić będzie rolę czułków, z pomocą których przyszyjemy też motylka w dowolnym miejscu na zawieszce.

szydełkowy motylek

Na koniec wystarczy tylko doszyć wstążkę, na której wisieć będzie cała wiosenna zawieszka - i gotowe!

Takie cudo umili nam wyczekiwanie wiosny i rozświetli szare dni!

Jak zrobić wiosenną zawieszkę do domu?

Zachęcam do samodzielnego zrobienia takiej zawieszki. Warto poświęcić chwilę dla siebie i innych.

Dla tych, którzy nie lubią szydełkować

Tym jednak, którzy nie lubią się z szydełkiem, proponuję prosty i szybki sposób wykonania przykładowej zawieszki. Każda pani domu posiada w mieszkaniu szydełkowe serwetki. Można je wykorzystać w zawieszce. Potrzeba tylko kupić metalowe kółko pasujące do nich rozmiarem (lub nieco większe) - i sukces murowany!

Jak zrobić zawieszkę

Gdy materiały są przygotowane, przyszywamy serwetkę do koła. Możemy ją ozdobić ozdobić czymś dostępnym pod ręką lub poprosić kogoś o wykonanie szydełkowych ozdób (np. uzdolnioną koleżankę) - jak opisane wyżej motylki.

Tę niebanalną ozdobę wieszamy w oknie, podziwiamy, a nasze samopoczucie będzie świetne!

gotowa zawieszka w oknie

Jak zawsze - zachęcam do tworzenia. Chociaż boimy się tego, czego nie znamy, spróbować warto. To nie boli, ale na pewno rozwija i daje dużo satysfakcji. Życzę powodzenia!

 

Więcej z kategorii Hobby
Autografomania: senior też może
Odwiedzajcie las, aby dobrze żyć
Lifemanagerka.pl: Blogowanie to dzielenie się swoją pasją!
Powiązane artykuły
Gdzie można zagrać w brydża online?
Jak aktywizować seniorów? 7 rzeczy, o których trzeba pamiętać
Warcaby, szachy, mahjong… Gry, które rozwijają umysł
Pisanki, malowanki
Joga na zdrowe stawy