Bombki na szydełku to przemiły świąteczny upominek. Przy tym szydełkowa bombka jest prosta i szybka w przygotowaniu. Mogą spróbować wykonać ją nawet osoby, które dopiero poznają znaczenie oczka i słupka. Na pewno własnoręcznym prezentem sprawią miły prezent bliskim. Bombki ręcznie robione są piękne!

Bombki na szydełku

Kochani, Święta tuż-tuż, ale wcześniej mamy jeszcze Mikołajki i wielu z Was ma pustkę i mętlik w głowie, co podarować bliskim, znajomym i przyjaciołom (zapewniam Was, każdy uwielbia prezenty, bez względu na wiek). Osobiście kocham prezenty, ale złapałam się na tym, że bardziej kocham dawać. To coś fantastycznego – móc podarować to, co zrobię z myślą o danej osobie. Namawiam Was, spróbujcie zrobić własne bombki na szydełku – naprawdę warto!
Czytaj też: Jajka na szydełku – ozdoby wielkanocne na szydełku krok po kroku

 

Bombki ręcznie robione

Pokażę, jak małym nakładem czasu i pieniędzy można wykonać przemiły upominek dla koleżanki, córki, synowej lub sąsiadki. Moja propozycja to szydełkowa bombka, prosty wzór, który szybciutko się dzierga.

Bombki na szydełku schematy

bombki na szydełku

 

Jak zrobić bombkę

Jest to schemat bombki 1/2. Musimy wykonać dwie części. W ostatnim okrążeniu drugiej połówki łączymy je ze sobą. Polega to na tym, że wykonujemy dwa oczka łańcuszka, trzecim oczkiem łączymy z połową pierwszą – i następne znów dwa oczka. W ten sposób połączymy dwie połówki bombki szydełkowej.
bombki na szydełku

Czytaj też:Przygotowanie choinkowej ozdoby z filcu

Bombki szydełkowe

Użyłam trzech kolorów, żeby pokazać sposób połączenia dwóch części bombki z koronki. Gdy to się uda, musimy usztywnić naszą robótkę. Proponuję Ługę i klej Wikol, w proporcji 1:1. Po dokładnym nasączeniu naszą robótkę usztywniamy na okrągłym balonie – zaznaczam – na okrągłym, ponieważ musimy uzyskać kulę, a to najprostszy sposób. Po wyschnięciu wypuszczamy powietrze z balona i uzyskujemy efekt widoczny na zdjęciach niżej.

 

bombki na szydełkubombki na szydełku

 

Bombki z koronki

Mamy prześliczną, kształtną bombkę szydełkową, którą ładnie zapakujemy (opakowanie to podstawa) i możemy podarować jako upominek. Jest to też sposób na udekorowanie mieszkania na okres Świąt Bożego Narodzenia. Pomysły na dekorację mieszkania i jak zapakować drobny prezent – pokażę w niedługim czasie.

 

 

Zachęcam do podjęcia wyzwania, życzę przyjemnego dziergania i ciepło pozdrawiam!