Bezpieczna kąpiel pełna radości

Spis treści

Badania pokazują, że blisko połowa wypadków zdarza się w domu. Dotyczy to głównie osób starszych. Miejscem, w którym najczęściej dochodzi do przykrych zdarzeń jest łazienka. Dlatego warto zadbać o to, by seniorzy czuli się w niej nie tylko bezpiecznie, ale przede wszystkim komfortowo. Jak sprawić, by bezpieczna kąpiel była pełna radości?

Artykuł sponsorowany

W wielu domach seniorów wciąż znajdują się tradycyjne, wysokie wanny lub brodziki. Dlatego codzienna kąpiel kojarzy im się z niewygodą, dyskomfortem, obawą przed poślizgnięciem i upadkiem. Dzieje się tak, ponieważ standardowe elementy wyposażenia łazienek są nieprzystosowane do potrzeb osób starszych – wysokie progi i śliska powierzchnia utrudniają bezpieczne wejście i stwarzają ryzyko utraty równowagi.

 

Czy jest możliwe posiadanie wanny, która będzie komfortowa i bezpieczna? Oczywiście, że tak!


Tradycyjną wannę można z łatwością wymienić na wannę z drzwiami – produkt praktyczny i bezpieczny. Zapewnia on komfort psychiczny i pozwala pozbyć się lęku przed upadkiem. Wanny te produkowane są w wielu standardowych rozmiarach, dlatego bez problemu mogą zastąpić starą wannę, nawet w bardzo małych łazienkach. Dzięki wyjątkowej konstrukcji wejście do wanny jest bardzo proste i bezpieczne. Niski próg powoduje, że nie ma potrzeby wysokiego podnoszenia nóg.

bezpieczna kąpiel

 

 

Wanna z drzwiami w łazience wielopokoleniowej


Popularnym modelem wanny z drzwiami z oferty firmy Łazienka bez barier jest wanna Relax. Idealnie sprawdza się ona w łazienkach wielopokoleniowych. Model ten może służyć zarówno do kąpieli w pozycji leżącej, jak i siedzącej. Dzięki temu z wanny może korzystać każdy domownik. Zastosowanie dodatkowej ścianki prysznicowej pozwala także na korzystanie z niej, jak z tradycyjnej kabiny.

Materiał wykorzystywany do produkcji wanien jest bardzo trwały i posiada ochronę antybakteryjną. Pozwala także na korzystanie z kąpieli solankowych i ziołowych. Jego właściwości pozwalają na długoletnie korzystanie z wanny bez obaw o jej zniszczenie.

Wanny z drzwiami ułatwiają samodzielną higienę, a także znacznie podnoszą jej komfort. Co ważne, zapobiegają także wypadkom i urazom. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom pozwalają na większą niezależność. Przede wszystkim jednak przywracają seniorom przyjemność i radość z kąpieli. Znalazły one zastosowanie w wielu instytucjach, między innymi placówkach Pomocy Społecznej i hotelach.

Bezpieczna kąpiel


Wanny z drzwiami to optymalne połączenie tradycyjnej wanny kąpielowej i rozwiązań stworzonych z myślą o potrzebach seniorów. Więcej informacji na: www.lazienkabezbarier.com.pl. Zapraszamy także do kontaktu telefonicznego: 609-382-635.

bezpieczna kąpiel

Niski próg ułatwia wejście do wanny.

 

Więcej z kategorii Dom i ogród
Materac przeciwodleżynowy - rodzaje, zalety. Jaki wybrać?
Krzesełko do kąpieli - siedzisko, taboret, nakładka na wannę
Wanna dla niepełnosprawnych i seniora - jaką wybrać?
Powiązane artykuły
Mieszkanie komunalne - wniosek, kryterium dochodowe
Mieszkanie socjalne - wniosek, warunki, jak dostać
Materac przeciwodleżynowy - refundacja NFZ. Jak dostać?
Działka ROD (Rodzinny Ogród Działkowy) - warunki użytkowania
Uchwyt do wanny dla starszej osoby, niepełnosprawnych