} ?>

Aktywny senior. Co robić w Białymstoku?

“Dla nas wiek oznacza dojrzałość, świadomość siebie i aktywność” - pod takim hasłem funkcjonuje Centrum Seniora w Białymstoku, dedykowane osobom 60+, które chcą wspólnie tworzyć aktywną społeczność.
Spis treści

Centrum Seniora to ludzie, wydarzenia i idea skupiająca osoby starsze gotowe do włączenia się we wspólne działania. Nie tylko zajmują się edukacją prozdrowotną, informują czy prowadzą zajęcia aktywizujące umysł i ciało, ale także organizują bezpłatne szkolenia otwarte, które mają wspierać seniorów w ich aktywności.

Przyświeca im jeden główny cel: by spajać społeczność seniorów oraz grup zagrożonych społecznym wykluczeniem – emerytów, rencistów i bezrobotnych – i otwierać im drogi do realizowania siebie, gdyż obecnie istnieje wyraźna potrzeba aktywizacji starszych.

Obecnie Centrum Seniora organizuje wiele ciekawych bezpłatnych projektów. Może i Ty znajdziesz coś dla siebie?

1. Warsztaty komputerowe dla seniorów

Projekt skierowany jest do osób 60+, które znają już podstawy obsługi komputera, gdyż obejmuje on poziom średnio-zaawansowany. W programie zajęć znajdą się m.in. takie zagadnienia, jak: obsługa internetu (e-zakupy), komunikacja internetowa, portale społecznościowe. Dowiecie się także, jak założyć bloga lub jak obsługiwać podstawowe programy.

Zajęcia są całkowicie bezpłatne, a liczba miejsc jest ograniczona. Będą one odbywać się w terminach 22, 25, 26, 27, 28 i 29 sierpnia w godz.: 9:00-11:00 przy ul. Św. Rocha 5, lok. 202 (BIK Edukacja)

Zapisu możesz dokonać pod numerem tel. 5353 111 89 lub drogą mailową pod adresem: kontakt@cs.bialystok.pl (należy podać: imię i nazwisko, wiek, numer telefonu)

2. Szczęśliwi w każdym wieku - czyli jak być młodym duchem w jesieni życia?

W okresie od września do grudnia 2014 r. odbywać się będzie cykl spotkań psychoedukacyjnych poświęconych prowadzeniu satysfakcjonującego życia, radzenia sobie z trudnościami oraz usprawnienia procesów poznawczych.

Wykłady skierowane są do osób powyżej 60 roku życia, które potrzebują wsparcia lub pragną poprawić jakość swojego życia. Odbywać się będą w Kawiarnio- Księgarni “ Spółdzielnia” w Białymstoku przy ulicy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 8/1. Wykłady są całkowicie bezpłatne i mają charakter otwarty.

3. Grupy wsparcia dla seniorów

Centrum Seniora w Białymstoku zaprasza także na spotkania grup wsparcia, gdzie będzie można uzyskać pomoc psychologiczną w radzeniu sobie z problemami dnia codziennego oraz nauczą seniorów empatycznego zrozumienia.

Projekt kierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia i zakończyły swoją pracę zawodową, nie wiedząc, co dalej, niepokoją się o swoją przyszłość, cierpią z powodu samotności lub potrzebują wsparcia i zrozumienia. Udział w spotkaniach jest całkowicie bezpłatny. Nabór trwa do 31 sierpnia.

Zapisu można dokonać pod numerem tel. 535 311 189 (Gosia Kijak) lub 510 494 093 (Justyna Chmielewska).

4. Tańce etniczne w parku

W ramach letniego programu Centrum Seniora, w poniedziałek 11 sierpnia w godzinach 10.00- 11.00 w parku Planty, przy fontannach, odbędą się tańce etniczne, które poprowadzi Iwona Dzierma. Celem zajęć jest integracja i stworzenie poczucia wspólnoty. Podczas spotkań wykonywane będą przede wszystkim tańce oparte na starych, rdzennych elementach. Ich charakter pozwala na uczestnictwo niezależnie od płci, wieku i umiejętności. Wstęp wolny.

Czytaj również:

 

Więcej z kategorii Wydarzenia
Pola Nadziei - XVIII edycja akcji hospicjów
Kampania "Seniorze, masz wybór!"
Uniwersytet Otwarty UW - poszerz wiedzę
Powiązane artykuły
5 pomysłów na sylwestra dla seniorów
Koncert dla seniorów – „Bajgosie i Limerynie”
Poznań: Latająca Poradnia Geriatryczna
Wygrał 500 000 zł za jedyne 20 zł
Koncert dla seniorów – muzyczne niespodzianki