7 sekretów ludzi zawsze szczęśliwych

Spis treści
Szczęście - dla jednych mrzonka i niespełnione marzenie, dla drugich codzienność i sposób na życie. Co ciekawe, różnice między obiema grupami wcale nie kryją się w zawartości portfela, w stanie zdrowia czy w sumie życiowych dokonań. Są one zdecydowanie bardziej subtelne, a jednocześnie o wiele trwalsze - nie powodują obawy, że z dnia na dzień to, o co opieramy nasze poczucie szczęścia, przestanie istnieć.

Pewny fundament dla tego, by czuć się szczęśliwym, stanowią nasze życiowe postawy. One pozostają niezależne zarówno od gospodarczej sytuacji państwa, epidemii chorób zakaźnych i niespodziewanych życiowych przewrotów. Poniżej 7 przekonań, które w cudowny sposób mogą ułatwić życie. Jeśli naprawdę uwierzysz w ich słuszność i zastosujesz je na co dzień, sukces murowany!

1. Warto cieszyć się z małych rzeczy


Spektakularne wydarzenia, które w znaczący sposób odmieniają na plus nasze życie, zdarzają się raczej rzadko. Nie warto na nie nieustannie czekać. O ileż bardziej wzbogacimy nasze zasoby pozytywnych uczuć, gdy będą nas cieszyć spotkania z przyjaciółmi, pierwsze promienie wiosennego słońca czy pyszne ciasto czekoladowe!

2. Spieszyć trzeba się powoli


Pośpiech jest złym doradcą. To on ponosi winę za źle podjęte decyzje czy błędnie wykonane zadania. A one żadną miarą nie przyczyniają się do wzrostu naszego dobrostanu. Ponadto zabierają nam możliwość rozkoszowania się pięknem chwili i dostrzegania rzeczy ulotnych.

3. Człowiek uczy się całe życie


Jedynie ten, którego umysł pozostaje otwarty, może ciągle odkrywać w sobie nowe talenty i czerpać radość z ich rozwijania. Ciągłe dokształcanie się jest niewyczerpanym źródłem satysfakcji i drogą do podnoszenia własnej samooceny. A te - jak wiadomo - poczuciu szczęścia są nieodzowne.

4. Eksperymentowanie jest fajne


Nowości zawsze działają na nas pobudzająco. Obojętnie - czy próbujemy nowego dania w znanej nam restauracji, czy zabieramy się do czytania kolejnej powieści, czy poznajemy znajomych naszych znajomych. Nie strońmy od eksperymentowania. Dreszczyk emocji i spotkanie z nieznanym to zastrzyk pozytywnej energii.

5. Jeśli plan A nie wypali, to alfabet ma jeszcze 31 innych liter


Warto być zawsze przygotowanym na to, że sprawy mogą nie pójść po naszej myśli. To nic złego. Potraktujmy to jako sygnał, że mamy właśnie okazję wykazać się kreatywnością, elastycznością i inteligencją. Zatem do dzieła!

6. Stawanie się najlepszą wersją siebie to najsłuszniejszy kierunek rozwoju


Bądź sobą! - to rada, którą każdy z nas niejednokrotnie usłyszał w obliczu jakiejś trudnej i stresującej sytuacji. Chodzi jednakże nie o to, by prezentować szeroki repertuar naszych wad i przywar, oczekując tym samym aprobaty otoczenia. O wiele ważniejsza jest praca nad własnymi słabościami i wykorzystanie drzemiącego w nas potencjału w stu procentach. Nie warto nikogo naśladować, udawać, że się jest kimś innym. W ten sposób szczęścia się nie osiągnie.

7. Życie dzieje się tu i teraz


Nie wczoraj, nie jutro, nie tam, gdzie nas nie ma. Wielu ludzi żyje w zawieszeniu pomiędzy starymi dobrymi czasami albo świetlaną przyszłością. Marzą o dalekich podróżach, ale nie chcą opuścić swoich czterech ścian. Ich dziś jest smutne, nudne i szare. Wokół nie zauważają nic ciekawego. Szczęścia brak.

Bycie szczęśliwym nie jest sztuką dostępną tylko dla nielicznych. Nie jest to również dobro limitowane. Bez obaw - dla każdego wystarczy! Można brać bez zahamowań.
Więcej z kategorii Psychologia
Jak mądrze udzielać rad?
Jak sobie radzić z poczuciem bycia niepotrzebnym?
Zegar biologiczny - co to jest? Jak go przestawić?
Powiązane artykuły
Sen o zmarłej osobie - co może oznaczać taki sen?
Kiedy senior naprawdę staje się seniorem?
Kryzys wieku średniego - u kobiet, mężczyzn. Ile trwa?
Rozwód po 50-tce. Dlaczego seniorzy się rozwodzą?
Gerontologia - przyczyny i procesy starzenia się