Wrocław: Podsumowanie zajęć jogi

Na początku był wielki wysiłek fizyczny. Ale dzięki kolejnym spotkaniom, zaangażowaniu i wytwałości - dzisiaj Panie z Wrocławskiego Centrum Seniora z satysfakcją mówią, że świetnie spędziły czas, dbając równocześnie o kondycję fizyczną. Oto podsumowanie zajęć jogi w ramach Akademii Rozwoju Seniora.

Seniorki wspominają, że najtrudniejsze były pierwsze zajęcia. Później jednak, wraz z rosnącą elastycznością ciała i opanowaniem zasad, czerpały z jogi coraz więcej przyjemności. Na kolejnych spotkaniach ćwiczenia były coraz bardziej zaawansowane, wymagały samodyscypliny i wytrwałości. Ale Panie chętnie się angażowały i podejmowały z sukcesem nowe wyzwania. Przychodziło im to tym łatwiej, że widziały dobroczynne działanie cotygodniowego treningu.

A ma on zalety zarówno w aspekcie fizjologicznym, jak i psychicznym. Usprawnia motorykę, wzmacnia kręgosłup, poprawia koncentrację i pamięć, a także ogólną odporność organizmu. Do tych znanych korzyści Seniorki dopowiadają jednak, że widzą u siebie pozytywne zmiany samopoczucia, odprężenie, wzrost energii. Po zajęciach są bardziej zwinne i zgrabne, a również ich wiedza na temat ciała się rozwinęła.

Zajęcia odbywały się raz w tygodniu i były prowadzone przez Panią Katarzynę Kamińską, bardzo docenianą przez Seniorki za dar przekazywania wiedzy, wyrozumiałość i sympatię.

Za organizację całości odpowiadało Wrocławskie Centrum Seniora.

Panie już zadeklarowały, że chętnie wzięłyby znów udział w takich warsztatach.

Więcej z kategorii Pasje
Przeczytaj artykuł
Seniorzy na fali - parki wodne
Przeczytaj artykuł
Jak i gdzie bawić się w karnawale?
Przeczytaj artykuł
Polscy Weterani biją rekordy! 104-latek z nowymi rekordami świata
Powiązane artykuły
104-latek ze Świdnicy chce pobić rekord świata w sprincie
81-latek na siłowni. Jak on to robi?!
Tai Chi idealne dla seniorów
Wrocław: Seniorki tworzą piękne stroje

Reklama