Wiosna w domu: Jak zrobić ptaszory?

Mówią, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, więc uszyłam ich więcej. Czas na zmianę dekoracji. Niech wniesie ona do mieszkania radość i powiew wiosny. Oto jak zrobić ptaszory.

Do przygotowania ptaszorów potrzebne są:

 


  • dwa małe kawałki tkaniny - mogą mieć różne kolory i wzory;

  • dwa małe guziczki (posłużą za oczy);

  • patyczki lub skręcone gałązki brzozy.


  •  


Zaczniemy od wykonania szablonów - skrzydeł i korpusu, które odrysujemy na podwójnie złożonym materiale. Wzór dla skrzydła wycinamy oczywiście dwa razy.

szablony ptaszorów

Wycięte kształty obszywamy dookoła, pozostawiając jednak otwór na wywrócenie, które pozwoli ukryć potem szwy. Tak wyglądają skrzydła i korpus po wywróceniu:

jak przygotować ptaszory

Pozostawiony wcześniej otwór wykorzystujemy do wypełnienia korpusu kulkami sylikonowymi lub innym lekkim materiałem. Zaszywamy otwory, przyszywamy skrzydła do korpusu. Podobnie robimy z guzikami, które umieszczamy w miejscu oczu, a także patykami lub gałązkami brzozy, które posłużą za nóżki lub gałązki, na których ptaszek przysiadł.

przygotowanie ptaszora

Mamy tu dwa wzory ptaszorów - jeden bez, a drugi ze skrzydłami.Oba przygotowane według tego samego wzorca. Ptaszki mogą zamieszkać w metalowej klatce, którą postawimy na parapecie, półce czy komodzie.

jak zrobić ptaszory

Po doszyciu sznureczka między skrzydłami, gotowe ptaszki mogą też posłużyć jako ładne zawieszki w oknie.

ptaszory

Śmiało - możecie wnieść do swojego mieszkania odrobinę wiosny. Nawet jeśli ta za oknem będzie się spóźniać, ptaszki nam to zrekompensują. Dobre samopoczucie to sukces, który będzie owocował miłą atmosferą i przyjaznym nastawieniem do ludzi. Goście z pewnością również docenią ciekawą dekorację.

Najważniejsza jest jednak możliwość patrzenia na zrobione własnymi rękami ptaszory i inne ozdoby, która poprawia samozadowolenie i akceptację samego siebie.

Życzę powodzenia i oczywiście zachęcam do włączenia wnuków do pracy - one przecież uwielbiają tworzyć!

 

Więcej z kategorii Hobby
Joga na zdrowe stawy
Odwiedzajcie las, aby dobrze żyć
Rower. Sposób na uniknięcie korków i spowolnienie starzenia?
Powiązane artykuły
Jak aktywizować seniorów? 7 rzeczy, o których trzeba pamiętać
Pisanki, malowanki
Autografomania: senior też może
Lifemanagerka.pl: Blogowanie to dzielenie się swoją pasją!
Warcaby, szachy, mahjong… Gry, które rozwijają umysł