Pola Nadziei - XVIII edycja akcji hospicjów

Po raz XVIII Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" z Krakowa organizuje kampanię "Pola Nadziei". Jej celem jest zbieranie funduszy na opiekę nad osobami terminalnie chorymi, a także uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby chorych.

Akcja "Pola Nadziei" organizowana jest w Krakowie od roku 1981, a w innych miastach - przy udziale innych hospicjów - od roku 2003. W tym roku w kampanię zaangażowały się 43 hospicja z 39 miast. Każde z nich prowadzi działania lokalnie zgodnie z ustalonymi wspólnie zasadami.

Akcja organizowana jest na wiosnę, a jej symbolem są kojarzone z nadzieją żonkile. Kwiaty te mają przypominać o potrzebujących i cierpiących ludziach.

Kampania rozpoczęła się w niedzielę, 15 marca i potrwa aż do czerwca. W tym czasie odbywać się będą m.in. kwesty, spotkania czy zajęcia w szkołach. Całość zakończy się zjazdem Żonkilowych Hospicjów.


Hospicjum przypomina, że można przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym przekazać na nie 1% podatku. Numer KRS 0000048149.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij