Pola Nadziei - XVIII edycja akcji hospicjów

o raz XVIII Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" z Krakowa organizuje kampanię "Pola Nadziei". Jej celem jest zbieranie funduszy na opiekę nad osobami terminalnie chorymi, a także uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby chorych.

Akcja "Pola Nadziei" organizowana jest w Krakowie od roku 1981, a w innych miastach - przy udziale innych hospicjów - od roku 2003. W tym roku w kampanię zaangażowały się 43 hospicja z 39 miast. Każde z nich prowadzi działania lokalnie zgodnie z ustalonymi wspólnie zasadami.

Akcja organizowana jest na wiosnę, a jej symbolem są kojarzone z nadzieją żonkile. Kwiaty te mają przypominać o potrzebujących i cierpiących ludziach.

Kampania rozpoczęła się w niedzielę, 15 marca i potrwa aż do czerwca. W tym czasie odbywać się będą m.in. kwesty, spotkania czy zajęcia w szkołach. Całość zakończy się zjazdem Żonkilowych Hospicjów.


Hospicjum przypomina, że można przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym przekazać na nie 1% podatku. Numer KRS 0000048149.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!