Podsumowanie 2014. Wydarzenia dla seniorów, które zapamiętamy

Spis treści
W całej Polsce organizowanych jest coraz więcej wydarzeń dla seniorów: festynów, warsztatów, wykładów, pokazów. Piękne, wyjątkowe akcje organizowane są zarówno w największych aglomeracjach, jak i zwykłych miasteczkach i małych gminach. To napawa optymizmem i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. A które z tych wydarzeń zapadną w szczególności w naszej pamięci?

1. Marzec: Zimowa Senioriada w Rabce Zdroju


207 zawodników z 14 uniwersytetów trzeciego wieku wzięło udział w pierwszej Zimowej Senioriadzie, którą zorganizowano na początku marca w Rabce Zdroju. Na imprezę zjechali seniorzy z całej południowo-wschodniej Polski, od Lublina i Rzeszowa po Łazy i Zakopane. To duży sukces imprezy, którą zorganizował Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku.

2. Kwiecień: Targi Aktywni 50+ w Poznaniu


Niemal 4000 osób przewinęło się przez Międzynarodowe Targi Poznańskie podczas V edycji targów Aktywni 50+, które odbyły się w kwietniu. W imprezie udział wzięły organizacje wspierające seniorów, instytucje publiczne i firmy. Na targach Aktywni 50+ można było zobaczyć wielu ludzi pełnych pozytywnej energii, realizujących swoje pasje i szukających nowych możliwości.

3. Czerwiec: Parada Seniorów w Warszawie


To był niesamowity widok! Na ulice Warszawy wyległo 5 tysięcy osób! Kolorowych, uśmiechniętych, śpiewających i tańczących! Parada była pomysłem i marzeniem słynnej DJ Wiki – najstarszej didżejki w Polsce, która chciała pokazać seniorów w sposób niestereotypowy. I udało się to!

4. Wrzesień: Dni Seniora we Wrocławiu


Zaczęło się 19 września od Marszu Kapeluszy. Podczas tej imprezy 1300 seniorów na wrocławskim rynku zaprezentowało piękne nakrycia głowy i pobiło rekord Guinnessa. Przez kolejne dni zorganizowano ponad 150 wydarzeń na skalę nieporównywalną z innymi miastami. Wśród nich były Targi Senioralne, przeglądy chórów, grup teatralnych, imprezy sportowe czy filmowe.

Rok 2014 zapamiętamy również przez wiele mniejszych wydarzeń, powstające rady seniorów, kluby i organizacje. Wszystkie te inicjatywy są bardzo cenne i ogromnie im kibicujemy. Mamy nadzieję na ich rozwój w Nowym Roku. Czekamy też na utworzenie Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, które zapowiedziano podczas grudniowej Konferencji Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Wiele wyzwań przed nami!
Więcej z kategorii Wydarzenia
Aktywny senior. Co robić w Białymstoku?
Konkurs fotograficzny „Odwiedź uzdrowisko i uwiecznij jego piękno”
Targi Seniora w Krakowie
Powiązane artykuły
5 pomysłów na sylwestra dla seniorów
Cukrzyca oswojona – spotkanie dla seniorów w Łodzi
Koncert dla seniorów – muzyczne niespodzianki
Koncert dla seniorów: Zespół Pieśni i Tańca Dobroń
Uniwersytet Otwarty UW - poszerz wiedzę