Podsumowanie 2014. Wydarzenia dla seniorów, które zapamiętamy

Spis treści

W całej Polsce organizowanych jest coraz więcej wydarzeń dla seniorów: festynów, warsztatów, wykładów, pokazów. Piękne, wyjątkowe akcje organizowane są zarówno w największych aglomeracjach, jak i zwykłych miasteczkach i małych gminach. To napawa optymizmem i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. A które z tych wydarzeń zapadną w szczególności w naszej pamięci?

1. Marzec: Zimowa Senioriada w Rabce Zdroju

/> 207 zawodników z 14 uniwersytetów trzeciego wieku wzięło udział w pierwszej Zimowej Senioriadzie, którą zorganizowano na początku marca w Rabce Zdroju. Na imprezę zjechali seniorzy z całej południowo-wschodniej Polski, od Lublina i Rzeszowa po Łazy i Zakopane. To duży sukces imprezy, którą zorganizował Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku.

2. Kwiecień: Targi Aktywni 50+ w Poznaniu


Niemal 4000 osób przewinęło się przez Międzynarodowe Targi Poznańskie podczas V edycji targów Aktywni 50+, które odbyły się w kwietniu. W imprezie udział wzięły organizacje wspierające seniorów, instytucje publiczne i firmy. Na targach Aktywni 50+ można było zobaczyć wielu ludzi pełnych pozytywnej energii, realizujących swoje pasje i szukających nowych możliwości.

3. Czerwiec: Parada Seniorów w Warszawie


To był niesamowity widok! Na ulice Warszawy wyległo 5 tysięcy osób! Kolorowych, uśmiechniętych, śpiewających i tańczących! Parada była pomysłem i marzeniem słynnej DJ Wiki – najstarszej didżejki w Polsce, która chciała pokazać seniorów w sposób niestereotypowy. I udało się to!

4. Wrzesień: Dni Seniora we Wrocławiu


Zaczęło się 19 września od Marszu Kapeluszy. Podczas tej imprezy 1300 seniorów na wrocławskim rynku zaprezentowało piękne nakrycia głowy i pobiło rekord Guinnessa. Przez kolejne dni zorganizowano ponad 150 wydarzeń na skalę nieporównywalną z innymi miastami. Wśród nich były Targi Senioralne, przeglądy chórów, grup teatralnych, imprezy sportowe czy filmowe.

Rok 2014 zapamiętamy również przez wiele mniejszych wydarzeń, powstające rady seniorów, kluby i organizacje. Wszystkie te inicjatywy są bardzo cenne i ogromnie im kibicujemy. Mamy nadzieję na ich rozwój w Nowym Roku. Czekamy też na utworzenie Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, które zapowiedziano podczas grudniowej Konferencji Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Wiele wyzwań przed nami!

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!