Pięknie Pani wygląda!

Spis treści
Jak często słyszymy komplementy? A jak często je mówimy? Okazuje się, że wcale nie tak rzadko jak myślimy. Wyniki badań przeprowadzonych w 2014 roku przez IQS Group na zlecenie producenta Cukru Królewskiego są całkiem optymistyczne.

Dla każdego coś miłego!


Przede wszystkim zaskakujący jest już fakt, że 97% Polaków komplementuje innych – zatem robimy to niemal wszyscy. Co więcej, 60% z nas uważa to za łatwe, a tylko jedna trzecia za trudne. Niestety, nie wszystkich obdarzamy dobrym słowem w takim samym stopniu. Kobietom zdarza się to najczęściej w odniesieniu do dzieci, a mężczyznom – do życiowych partnerek. Miłe rzeczy znajomym mówi 15% Polaków, a jednemu na dwudziestu pięciu z nas zdarza się od czasu do czasu komplementować zupełnie obcych ludzi.

Najsłabiej pod tym względem wyglądają nasze relacje z przełożonymi. Mimo że tylko co setna osoba potrafi powiedzieć komplement swojemu szefowi, to niemal co piąta deklaruje, że komplement z jego ust sprawiłby jej największą przyjemność.

A komplementować bez wątpienia warto. Poprawia ono samopoczucie obu stronom i sprawia, że życie staje się nieco przyjemniejsze.
Więcej z kategorii Ludzie
Senior na końcu świata - Kanada
Senior na końcu świata – Australia
Senior na końcu świata – Kuba
Powiązane artykuły
Jak żyją seniorzy w Czechach?
Piosenki Hanki Ordonówny
84-letnia Polka podbija świat autostopem!
W czym tkwi sekret udanego związku?
Coraz więcej stulatków w Polsce