O jakich prezentach marzycie?

Badania wskazują, że Polacy najczęściej chcieliby dostać pod choinkę gotówkę. Zadowolą się także książkami lub kosmetykami. A o jakich prezentach marzą współcześni seniorzy? Chcielibyśmy się dowiedzieć! Prosimy o Wasze głosy!

Według badania Deloitte w trakcie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia na prezenty, jedzenie i spotkania z najbliższymi polska rodzina wyda w sumie ok. 1126 zł. Najbardziej pożądanym prezentem gwiazdkowym jest... gotówka. W dalszej kolejności interesują nas książki, kosmetyki czy biżuteria. Badanie nie przedstawia jednak, jak na tle pozostałych grup społecznych odznaczają się seniorzy.

A to ta właśnie kwestia wzbudza naszą ciekawość: Czy ciepłe kapcie i wody po goleniu wciąż są obowiązującym trendem gwiazdkowym dla osób – dajmy na to – 60+?

O jakim prezencie marzycie?

Czy Wasi bliscy potrafią odgadnąć, co tak naprawdę chcielibyście dostać? Czy może – żeby swoistej „tradycji” stało się zadość – znów kupią kolejny krem przeciwzmarszczkowy, wodę po goleniu, kapcie, parę ciepłych skarpet i nieśmiertelny preparat Doppelherz, bo przecież wiadomo – Dziadek z Babcią muszą się jakoś trzymać…?

Jasna sprawa: i krem, i skarpety, i witaminy z pewnością się przydadzą, lecz czy są tym, o czym naprawdę marzycie? Czy tak właśnie jesteście – i chcecie być – postrzegani przez najbliższych?

Fakt – być może o ciepłych skarpetach myślicie już od lata. Świetnie, obyście je w takim razie dostali! Ale może wolelibyście, by pod choinką czekały na Was nowy tablet lub sprzęt do ćwiczeń? Karnet do teatru lub kolekcja filmów Quentia Tarantino? Latarka czołówka, która przyda się na wieczorne powroty rowerem do domu. Albo buty do stepowania? Do flamenco? Bilet lotniczy do Barcelony? Kamerka internetowa, żeby łatwiej rozmawiało się przez Skype’a? Gra „Tabu”, niezastąpiona na towarzyskich spotkaniach, zestaw do decoupage’u, kijki do nordic walkingu, czytnik ebooków?

Powiedz nam, a my podpowiemy Twoim wnukom

Powiedzcie nam (a potem szepnijcie też swoim najbliższym), o jakim gwiazdkowym prezencie marzy współczesny, polski senior. Ktoś, kto – my przecież wiemy to świetnie – wie, jak cieszyć życiem!

Prosimy: skomentuj ten artykuł i napisz, co chciałabyś, chciałbyś znaleźć w tym roku pod choinką.

Czekamy na Wasze odpowiedzi!

I na koniec jeszcze: pamiętajcie, to tylko prezenty. Ich wartość materialna jest najmniej istotna. Liczy się gest i serce włożone w ich przygotowanie. Czy będą byle jakie, czy wyjątkowe – zależy od naszych najbliższych. Ale – sami przyznacie – i o nas mówią wiele…

Upewnijmy się więc, że nasze dzieci i wnuki mają o nas aktualne informacje :)

Zagłosuj także w naszym sondażu na stronie głównej! Znajdziesz go pod listą naszych autorów:

 


 

Uwaga: A co dokładnie chciałabyś, chciałbyś dostać po choinkę? Skomentuj artykuł!

Jak dodać komentarz? W pole „Podpis” wpisz swoje imię lub pseudonim. W polu email możesz podać swój adres mailowy, ale możesz także zostawić je puste. W polu „Komentarz” wpisz treść swojego komentarza, czyli co chciałbyś/chciałabyś dostać w tym roku pod choinkę.

 

Więcej z kategorii Ludzie
5 seniorek, które podbiły serca rzesz fanów
Za co kochamy Danutę Szaflarską?
Polacy chcą pomagać!
Powiązane artykuły
W czym tkwi sekret udanego związku?
Byli niemal 90 lat małżeństwem. Jakie mieli rady dla innych?
Telefon wsparcia dla Seniorów
DOZ Fundacja uruchomiła telefon wsparcia dla Seniorów
85-letni Japończyk Hiromu Inada ukończył triatlon Ironmana
84-letnia Polka podbija świat autostopem!