Kapelusze mają dusze

Spis treści
Zabawa w kapeluszu podczas Wrocławskich Dni Seniora - nigdy powyżej uszu. Zaprojektuj swoje własne nakrycie głowy i przyjdź 19 września na Wrocławski Rynek pobić z nami rekord Guinnessa!

Kapelusz to nie styl, kapelusz to charakter!


Od Fantazyjnych Turbanów, słomkowowych kapelusików przez męskie fedory. Czymże jest beret czy zimowa czapka w zestawieniu z prawdziwą ikoną elokwencji, szykowności i stylu. Z pewnością kapelusz nie służy jedynie ochronie przez słońcem bądź zimnem - określa nasz charakter. Niegdyś nakrycia głowy nosili wszyscy, niezależnie od pochodzenia czy wieku. Może warto choćby przez jeden dzień powrócić do tej stylowej tradycji?

Nie udawaj Greka, włóż kapelusz - nie zwlekaj!


Niewielu z nas wie, że kapelusze nosili już starożytni Grecy i Rzymianie. Z czasem zmieniały one swoje rozmiary i kształty. I tak - w okresie Renesansu królowały małe toczki, bogato obszywane perłami. W późniejszych latach dominowały nakrycia ozdabiane kwiatami, pasmanterią i piórami.

Dziś pod okiem Wrocławskiego Centrum Seniora, dokonuje się prawdziwa kapeluszowa rewolucja, bowiem kapeluszy, słowami Izabeli Król, aktywnej seniorki “z dnia na dzień przybywa, a na nich ozdoby, wstążki, kwiaty i kokardy według różnej mody. Każda pani żmudnie tworzy nieraz do wieczora, by ich zrobić jak najwięcej przed Dniami Seniora”.

Rekord Guinnessa w zasięgu Twojego kapelusza


Inauguracja święta seniorów bez kapeluszy odbyć się nie może. Organizatorzy przygotowali dla uczestników liczne niespodzianki a właściwie… Panie Niespodzianki! Podczas warsztatów rękodzieła, wykonują one swe indywidualne projekty, które zachwycają swoją innowacyjnością i techniką. Weź swój kapelusz i przyjdź 19 września na Wrocławski Rynek i pobij z nami rekord Guinessa, a przekonasz się, że stracisz dla niego głowę!

Plan niewyciągnięty z kapelusza


“Kapelusze, wyspy szczęścia, które chodzą tam gdzie ja…” jak śpiewała Majka Jeżowska. Jeśli pragniesz by choć na jeden dzień, Wrocławski rynek zamienił się w kolorową wyspę szczęścia, wesprzyj projekt i baw się razem z nami. Kto wie, może odkryjesz w sobie prawdziwą dusze projektanta, rodem z lat 40.? Baw się razem z nami na tegorocznej kapeluszomanii!

Portal CafeSenior objął patronat medialny nad Dniami Seniora we Wrocławiu, które odbędą się w dniach 19-30 września 2014.
Więcej z kategorii Aktualności
Przeczytaj artykuł
Wrocław: Seniorki tworzą piękne stroje
Przeczytaj artykuł
Koncert dla seniorów – „Bajgosie i Limerynie”
Przeczytaj artykuł
Cukrzyca oswojona – spotkanie dla seniorów w Łodzi
Powiązane artykuły
Jak ubrać się na sylwestra?
Nie żyje Andrzej Gmitruk. Polski trener zginął w pożarze
Zadbaj o zdrowy wzrok – spotkanie dla seniorów
Jak żyć z alergią - spotkanie dla seniorów