Jak się żywimy? Jak dbamy o zdrowie?

Jakie są nasze zwyczaje żywieniowe? Jak często badamy stan swojego zdrowia? Dzięki nowej ankiecie powstałej we współpracy z Benecolem można się tego dowiedzieć i porównać swoje wyniki z innymi.

Ankieta składa się z ośmiu podstawowych pytań. Pierwsza część z nich dotyczy codziennych nawyków w kuchni związanych ze sposobem przygotowaniem potraw, jedzeniem obiadów i deserów. Druga część poświęcona jest kontroli czynników zdrowotnych bezpośrednio związanych z żywieniem.

Całość można wypełnić w dosłownie dwie-trzy minuty. Podsumowanie ankiety dostać można na adres email. Pozwala ono na ocenę własnych zwyczajów w porównaniu do innych osób. Wyniki te stanowić mogą mobilizację do zmiany postaw żywieniowych. A na to nigdy nie jest za późno. Im jednak wcześniej podejmie się odpowiednie kroki na rzecz zdrowia, tym ich efekty będą silniejsze.

Udowodnione jest, że sposób żywienia ma kluczowe znaczenie dla zdrowia. Jest on nawet ważniejszy niż aktywność fizyczna. W swojej diecie powinniśmy uwzględniać tryb życia, zajęcia, a także problemy zdrowotne. Jeśli o siebie zadbamy, organizm nam się za to odpłaci. Dłużej będziemy mogli cieszyć się życiem!

Więcej z kategorii Dieta
Dlaczego burczy nam w brzuchu i ile jedzenia może pomieścić żołądek?
4 wrogów cholesterolu, których naprawdę polubisz
Lecznicze właściwości miodu
Powiązane artykuły
Propolis - samo zdrowie!
Stół zastawiony potrawami kuchni śródziemnomorskiej
Dieta śródziemnomorska – dlaczego warto ją stosować?
Co szkodzi wątrobie?
Jadłospis seniora z cukrzycą
5 ziół, które postawią cię wiosną na nogi