Gdynia: Ruszyła Senioralna szkoła prawa

W Gdyni rozpoczęła swoją działalność Senioralna szkoła prawa. Dzięki niej osoby, które ukończyły 60. rok życia będą mogły skorzystać z porad prawnych. Prowadzone będą zarówno porady indywidualne, jak i szkolenia grupowe. Akcja potrwa do końca 2014 roku.

Pomysłodawcą akcji jest Stowarzyszenie Ovum zajmujące się świadczeniem poradnictwa obywatelskiego, natomiast za jej organizację odpowiedzialne jest Biuro Porad Obywatelskich. Ideą, jaka przyświeca organizatorom, jest zwrócenie uwagi na nieuczciwe praktyki konsumenckie, które mogą w znaczącym stopniu uszczuplić portfel niejednej starszej osoby. W ramach szkoleń będzie można poznać zagadnienia prawa spadkowego, cywilnego, jak i spłaty długów. Przewidziane są również zajęcia z praw konsumenta i pacjenta.

Dyrektor Biura Porad Prawnych w Gdyni Anna Melki zwraca uwagę na popularność, jaką cieszą się porady prawne w Gdyni. Średnio w tygodniu zgłasza się ok. 50 osób chcących znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytania. W ciągu całego miesiąca jest to 300-500 osób. Jak więc pokazują statystyki, nie powinno zabraknąć chętnych zarówno na szkolenia, jak i na porady. Zwłaszcza, że seniorzy nie zapłacą za nie ani jednej złotówki.
Więcej z kategorii Dom i ogród
Krzesełko do kąpieli - siedzisko, taboret, nakładka na wannę
Materac przeciwodleżynowy - rodzaje, zalety. Jaki wybrać?
Wykup mieszkania komunalnego z bonifikatą - wniosek
Powiązane artykuły
Mieszkanie komunalne - wniosek, kryterium dochodowe
Mieszkanie socjalne - wniosek, warunki, jak dostać
Materac przeciwodleżynowy - refundacja NFZ. Jak dostać?
Działka ROD (Rodzinny Ogród Działkowy) - warunki użytkowania
Uchwyt do wanny dla starszej osoby, niepełnosprawnych