PORTAL DLA SENIORÓW
 

Coraz więcej seniorów korzysta z Internetu

Starszy niż rok
Jeśli masz więcej niż 55 lat, a mniej niż 64, i czytasz ten tekst, to bardzo możliwe, że należysz do jednej czwartej populacji w wieku przedemerytalnym, która korzysta z Internetu codziennie. Jeśli jesteś starszy, możesz należeć do jeszcze bardziej elitarnej grupy – 12% Twoich rówieśników. Inaczej byłoby, gdybyś był mieszkańcem Islandii – wtedy poczucie wyjątkowości byłoby Ci kompletnie obce, gdyż 75% islandzkich seniorów to Internauci.

Z roku na rok rośnie liczba Internautów-seniorów


Polska goni Europę Zachodnią. Jeszcze w 2008 roku odsetek osób w wieku 55-64 lata, które korzystają z Internetu raz w tygodniu, wynosił zaledwie 19%. W 2014 roku był już dwa razy wyższy i mierzył 38%. Analogicznie w grupie wiekowej 65-74 dane te to 6% i 19% - trzykrotnie zatem w ciągu ostatnich sześciu lat zwiększyła się liczba Internautów w tej kategorii wiekowej.

Czytaj też: Koniec z małymi literkami! Jak powiększyć tekst w Internecie?

Najwięcej seniorów korzystających z Internetu mieszka w krajach skandynawskich i w Holandii. Najmniej natomiast w Rumunii, Bułgarii i w Grecji.

W CafeSenior wiemy, że korzystanie z Internetu może budzić różne obawy. Dlatego udostępniamy na naszych łamach specjalny, bezpłatny ebook "Bezpieczny Internet krok po kroku", w którym wszystkie najpopularniejsze problemy są w prosty i czytelny sposób wyjaśnione. Zapraszamy Państwa do lektury!

Czytaj też: Co to jest kino 3D, 4D albo nawet 5D?

Link do strony z ebookiem >>

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Pytanie: Przy zakupie których produktów wybierasz opcję dostawy do domu?

  Produkty spożywcze (zdrową żywność, codzienne zakupy)

  Ubrania (ze sklepów internetowych lub aukcji)

  Kosmetyki (z internetowych drogerii)

  Książki, płyty, bilety (związane z życiem kulturalnym)

  Produkty, o które wstydzę się poprosić będąc w sklepie (np. środki chłonne)

Patronem sondy jest HARTMANN

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA