81-latek na siłowni. Jak on to robi?!

Fedor Aleksejevich Hasjanov z Ukrainy ma 81 lat. Trudno w to jednak uwierzyć, gdy widzi się jego akrobatyczne wyczyny. Zresztą - zobaczcie Państwo sami!

81-latek w młodości był sportowcem. Nie przestał jednak dbać o swoją formę. Cały czas regularnie trenuje i popisuje się umiejętnościami, których pozazdrościłby mu niejeden młodzian.

Wykonuje akrobatyczne ćwiczenia w powietrzu, podnosi ciężary, robi pompki, unosi się na samych rękach, a wszystko zaś robi z taką lekkością i sprawnością, że można pomyśleć, że to tylko igraszki.


Jego umiejętności wzbudzają podziw. Niech też i będą inspiracją do samodzielnego trenowania. We wszystkich większych miastach organizowane są różne zajęcia sportowe i gimnastyczne. Dołączyć do nich mogą osoby na różnym poziomie zaawansowania. Z pewnością jednak brak wprawy nie powinien być przeszkodą w rozpoczęciu ćwiczeń.

Sportowe sukcesy odnoszą zarówno seniorzy o wieloletnim doświadczeniu, jak i osoby, które dopiero w pewnym momencie, zwykle pod wpływem szczególnego impulsu, zaczęły trenować. Ważne jest, by zacząć i nie odpuszczać. Nie trenować dla samych rekordów, które dają tylko czasową motywację, ale przede wszystkim dla samego siebie. Dla zdrowia. I satysfakcji.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!