} ?>

Wrocław: Studenci wystąpili dla seniorów

Specjalnie dla seniorów studenci z formacji teatralnej reAKTOR z Wrocławia przygotowali sztukę „Tuwim w spódnicy, czyli o Zuzannie Ginczance”. Spektakl odbył się w ostatni piątek i spotkał z bardzo pozytywnem odzewem.

Wzruszeń i zadumy moc miała miejsce w piątkowe popołudnie 13 czerwca, w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora, do której to, specjalnie dla seniorów, przybyła grupa teatralna młodych artystów – reAKTOR, ze swym spektaklem „Tuwim w spódnicy, czyli o Zuzannie Ginczance”.

Studencka Formacja Teatralna reAKTOR powstała w 2007 roku w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się tworzeniem sztuk, wystawianiem przedstawień teatralnych, organizacją warsztatów, konkursów, konfrontacji. Jej członkami są osoby z pasją i chęciami do tworzenia sztuki wszelkiego rodzaju i prezentacji jej każdej publiczności, tym razem także tej w wieku senioralnym.

Przedstawienie przygotowano ku czci niezwykłej, choć nieco zapomnianej poetki, przyjaciółki między innymi Witolda Gombrowicza i Juliana Tuwima, zwanej czasami „Tuwimem w spódnicy”. Sztuka oscylowała wokół jej trudnego życia i tragicznego końca. Młodzi artyści, poprzez prezentację wierszy Zuzanny Ginczanki, starali się ukazać także jej kobiecy umysł oraz fascynację i postrzeganie świata poprzez zmysły.

Zgromadzeni seniorzy z wielkim zainteresowaniem, zapartym tchem i skupieniem uczestniczyli w tym teatralnym wydarzeniu. Z podziwem obejrzeli zmagania młodych artystów, którzy, według nich, z pełnym profesjonalizmem i właściwym tonem, wobec podjętej tematyki, zaprezentowali się na scenie.

Takie opinie i wyrazy uznania od seniorów wykonawcy usłyszeli po przedstawieniu. Zadowoleni uczestnicy tej duchowej uczty dziękowali bowiem artystom nie tylko gromkimi brawami, ale także dobrym słowem. Młodzi artyści tak spodobali się obecnym seniorom, że zostali zasypani licznymi pytaniami, na które z chęcią odpowiadali.

Wrocławskie Centrum Seniora również złożyło, na ręce reżyserki spektaklu – Katarzyny Janiszewskiej, podziękowania dla artystów, doceniając ich kunszt artystyczny oraz występ przed publicznością w wieku senioralnym, której, jak się okazało, bardzo przypadli do gustu.

Joanna Ryłko, Wrocławskie Centrum Seniora
Więcej z kategorii Wydarzenia
Koncert dla seniorów – muzyczne niespodzianki
Pola Nadziei - XVIII edycja akcji hospicjów
Uniwersytet Otwarty UW - poszerz wiedzę
Powiązane artykuły
5 pomysłów na sylwestra dla seniorów
Poznań: Latająca Poradnia Geriatryczna
Koncert dla seniorów – „Bajgosie i Limerynie”
Wygrał 500 000 zł za jedyne 20 zł
Kampania "Seniorze, masz wybór!"