W długi weekend zajrzyj do Poznania

Spis treści
Kto chciałby w długi weekend wybrać się na wycieczkę po Polsce i nie wydać zbyt wiele, powinien zajrzeć do Poznania. W dniach 3-4 maja odbędzie się tu akcja "Poznań za pół ceny". Przygotowano wiele atrakcji.

Akcja "Poznań za pół ceny" organizowana jest już po raz siódmy. Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem, bo nie polega tylko na obniżaniu cen, ale również z tej okazji przygotowywane są różne ciekawe atrakcje.

Gdzie obniżone są ceny?


Zniżki 50% pojawią się aż w 150 miejscach. Taniej będzie można zapłacić w hotelach, restauracjach, kawiarniach, barach, ale również instytucjach kulturalnych czy w obiektach sportowych i rekreacyjnych.

W ofercie znalazły się m.in. zoo, palmiarnia, baseny, kręgle czy bilard. Tańszy nocleg oferują w tym czasie zarówno luksusowe hotele, jak i zwykłe hostele. W tym roku po raz pierwszy będzie też można w ten sposób skorzystać z oferty SPA, odwiedzić grotę solną czy wziąć tajski masaż.

Jakie będą dodatkowe atrakcje?


W długi weekend w Poznaniu organizowane będą różne bezpłatne wycieczki, warsztaty, a do zwiedzania udostępnione zostaną różne niedostępne na co dzień miejsca i atrakcje.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie można zwiedzać z przewodnikiem Zamek Cesarski i Farę Poznańską. Będą też różne wycieczki tematyczne po mieście: "Śladami Powstania Wielkopolskiego", "Zakochany Poznań", "Poznań Królewsko-Cesarski" czy "Telewizory, Alfy i autostrady. O modernizmie na Świętym Marcinie". 4 maja odbędzie się też VI Forteczny Weekend, podczas którego będzie można np. zobaczyć schrony mobilizacyjne z 1914 roku powstałe na Dębinie.

Co jeszcze? W centrum i na Hipodromie Wola podziwiać będzie można w historycznych mundurach kawalerię z 15 Pułku Ułanów Poznańskich. W niedzielę przez miasto przebiegną też w imię pokoju biegacze na Wings for Lifer World Run.

Wśród wielu propozycji łatwo będzie można znaleźć coś dla siebie - za darmo lub po obniżonej cenie.


Szczegóły programu "Poznań za pół ceny" poznać można bezpośrednio na stronie akcji:
www.poznanzapolceny.pl
Więcej z kategorii Wydarzenia
Poznań: Latająca Poradnia Geriatryczna
Powstała Warszawska Rada Seniorów. Jaki ma skład?
Spotkanie edukacyjne dla seniorów
Powiązane artykuły
5 pomysłów na sylwestra dla seniorów
Koncert dla seniorów – muzyczne niespodzianki
Koncert dla seniorów – „Bajgosie i Limerynie”
Cukrzyca oswojona – spotkanie dla seniorów w Łodzi
Targi Seniora w Krakowie