Seweryn Krajewski i Andrzej Piaseczny, Zimowe piosenki

Krajewskiego i  Piasecznego dzieli pokolenie, ale widać, że obaj panowie bardzo dobrze czują się ze sobą na polu zawodowym.

Andrzej Piaseczny, znany też jako Piasek, przeszedł ewolucję od bożyszcza nastolatek i polskiego reprezentanta w konkursie Eurowizji, do wytrawnego wokalisty, słuchanego chętnie przez dość zróżnicowaną publiczność. Od 2008 roku ściśle współpracuje z Sewerynem Krajewskim, o którym można powiedzieć, że jest prawdziwą instytucją na polskim rynku muzycznym. Seweryn Krajewski chętnie tworzy muzykę dla Andrzeja Piasecznego. A podczas jednej z tras z koncertowych wspierał go także na scenie, co zostało uwiecznione na koncertowej płycie "Na przekór nowym czasom" wydanej w 2009 roku. Ten tytuł świetnie oddaje atmosferę, w jakiej pracują razem artyści. Obaj lubią tradycyjne tematy muzyczne, łatwo wpadające w ucho, ale zarazem niosące ładunek autentycznych emocji. Ich najnowszy krążek – pierwszy album studyjny sygnowany oboma nazwiskami – jest tego kolejnym dowodem.

"Zimowe piosenki" to płyta świąteczna. Zawiera przepiękne, radosne kompozycje Seweryna Krajewskiego – Andrzej Piaseczny napisał do nich słowa, przywodzące na myśl najlepsze chwile związane z okresem bożonarodzeniowo-noworocznym. Pochodzący z tego albumu utwór "Wielkie świąteczne całowanie" stał się przed świętami przebojem, ale płyta zawiera jeszcze kilka innych piosenek, które mogą uzyskać ten status. Póki w domach stoją choinki, muzyka z tego albumu może być idealnym muzycznym podkładem spotkań w gronie rodzinnym i wśród przyjaciół.
Więcej z kategorii Kultura
Przeczytaj artykuł
Dlaczego inwestycja w używane książki jest opłacalna?
Używane książki
Przeczytaj artykuł
Lucyna Malec - optymistka z natury [WYWIAD]
Przeczytaj artykuł
Piosenki na 50. rocznicę ślubu. Sprawdź, jakie utwory wybrać
Powiązane artykuły
Za co kochamy Danutę Szaflarską?
5 seniorek, które podbiły serca rzesz fanów
Fajbusiewicz na tropie
Książka na wakacje: Seniorzy w natarciu

Reklama


Darmowe badanie słuchu!
Umów badanie online