Setne urodziny na polu golfowym. Ellen Smith i jej życiowa pasja

Starość to tylko stan umysłu! Mamy na to kolejny dowód: historię 100-letniej golfistki z USA.

Ellen Smith z Kolorado w USA urodziła się w 1914 roku w Denver w stanie Kolorado (USA). Spędzała je zwyczajnie razem z dziećmi z sąsiedztwa, bawiąc się i aktywnie uprawiając różne sporty. Swojego męża poznała podczas Wielkiego Kryzysu. Razem z nim przeniosła się w poszukiwaniu szczęścia na południe, do stanu Arkansas. To tam zaraziła się pasją do golfa. Małżeństwo dołączyło do lokalnego klubu, zawsze dbając o aktywny tryb życia. W samego golfa para zaczęła grać, gdy ich dzieci chodziły już do szkoły. I chociaż mąż Jim już odszedł, to Ellen cały czas gra i należy do klubu. Z przyjemnością spotyka się w nim z innymi seniorami i oczywiście oddaje się grze w golfa. Setne urodziny odchodziła kilka miesięcy temu. Jak je spędziła? Tam, gdzie czuje się najlepiej! Na polu golfowym.

Przyjaciele mówią, że Ellen jest dla nich inspiracją - zarówno dzięki nastawieniu do życia, jak pasji, jaką w nim znalazła.

 

fot. screen ze strony golfchannel.com

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!