Seniorzy zorganizowali książkowy flash mob

Flash mob to nietypowe wydarzenie zorganizowane spontanicznie w publicznym miejscu, w którym uczestniczy tłum przypadkowych, często w ogóle nieznających się ludzi. Formę popularną wśród młodzieży wykorzystali seniorzy z Elbląga.

Zwykły, słoneczny dzień. Na skwerku w Elblągu powoli przechadzają się ludzie, cieszący się dobrą pogodą. Przestrzeń zaczyna się jednak zapełniać seniorami czytającymi książki. Najpierw jedna pani, potem druga... Po chwili różne książki: powieści, bajki, historie - czyta cała grupa. Spacerowicze przyglądają się im ze zdziwieniem.

Mija parę chwil, niektórzy mają szansę dowiedzieć się, że w ten sposób seniorzy promują czytelnictwo w ramach Międzynarodowego Dnia Książki oraz możliwość wymiany w ramach bookcrossingu w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.


Flashmob w Elblągu zorganizowali seniorzy uczestniczący w warsztatach "Nowi eksperci w nowyych mediach", które są realizowane w ramach projektu "eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach". Cała akcja miała miejsce w środę, 23 kwietnia.

Nawet wielu młodych ludzi nie wie, czym są flash moby. W Polsce organizowane są dopiero od kilku lat. Czasem po prostu dla zabawy, czasem - jako sposób promocji jakichś idei, projektów.
A co to jest bookcrossing? O tym napisaliśmy tutaj

Więcej z kategorii Wydarzenia
Aktywny senior. Co robić w Białymstoku?
Uniwersytet Otwarty UW - poszerz wiedzę
Koncert dla seniorów – „Bajgosie i Limerynie”
Powiązane artykuły
Koncert dla seniorów – muzyczne niespodzianki
Poznań: Latająca Poradnia Geriatryczna
Cukrzyca oswojona – spotkanie dla seniorów w Łodzi
Targi Seniora w Krakowie
Powstała Warszawska Rada Seniorów. Jaki ma skład?