Seniorzy zorganizowali książkowy flash mob

Flash mob to nietypowe wydarzenie zorganizowane spontanicznie w publicznym miejscu, w którym uczestniczy tłum przypadkowych, często w ogóle nieznających się ludzi. Formę popularną wśród młodzieży wykorzystali seniorzy z Elbląga.

Zwykły, słoneczny dzień. Na skwerku w Elblągu powoli przechadzają się ludzie, cieszący się dobrą pogodą. Przestrzeń zaczyna się jednak zapełniać seniorami czytającymi książki. Najpierw jedna pani, potem druga... Po chwili różne książki: powieści, bajki, historie - czyta cała grupa. Spacerowicze przyglądają się im ze zdziwieniem.

Mija parę chwil, niektórzy mają szansę dowiedzieć się, że w ten sposób seniorzy promują czytelnictwo w ramach Międzynarodowego Dnia Książki oraz możliwość wymiany w ramach bookcrossingu w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.


Flashmob w Elblągu zorganizowali seniorzy uczestniczący w warsztatach "Nowi eksperci w nowyych mediach", które są realizowane w ramach projektu "eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach". Cała akcja miała miejsce w środę, 23 kwietnia.

Nawet wielu młodych ludzi nie wie, czym są flash moby. W Polsce organizowane są dopiero od kilku lat. Czasem po prostu dla zabawy, czasem - jako sposób promocji jakichś idei, projektów.
A co to jest bookcrossing? O tym napisaliśmy tutaj

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!