Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń o dochodach. Online

Pożyczka gotówka bez zaświadczeń o dochodach jest rozwiązaniem do osób słabiej uposażonych i nie mających stabilnych źródeł zarobkowania. Jak pożyczyć pieniądze jedynie na dowód, jakie kryteria należy spełniać, z jakim oprocentowaniem należy się liczyć, na co uważać?
Starsza kobieta bierze pożyczkę gotówkową
źródło:123RF
Spis treści

Pożyczka gotówka bez zaświadczeń 

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń o dochodach, a także bez dodatkowych pytań, zabezpieczeń i ubezpieczeń. Szybko, a w dodatku coraz częściej samoobsługowo, przez internet. Tego typu opcję coraz częściej oferują nie tylko firmy pożyczkowe, ale też duże banki, czyli instytucje podlegające wszelkim rygorom nadzoru finansowego. Zobaczmy: 

 • jakie formalności trzeba spełnić w przypadku pożyczki gotówkowej bez zaświadczeń? 
 • czy brak zaświadczeń o dochodach oznacza, że nie musimy się wykazywać jakimikolwiek wpływami na konto? 
 • jaki jest koszt zaciągnięcia tego typu pożyczek w bankach oraz firmach pożyczkowych? 
 • co zrobić, aby pieniądze pożyczać bezpiecznie, nie narażając się na wpadnięcie w tzw. spiralę długów. 

Jak dostać pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń o dochodach? 

W instytucjach bankowych pożyczka gotówkową bez zaświadczeń o dochodach różni się od zwykłego kredytu gotówkowego (konsumenckiego) przede wszystkim obniżonym progiem wymagań w kwestii udokumentowania dochodu. Nie trzeba w takim przypadku przedstawiać zaświadczenia od pracodawcy, wystarczy złożenie stosownego oświadczenia na piśmie. Nie ma też rygorystycznych wymogów odnośnie formy zatrudnienia. Nie musimy zatem mieć stałego etatu lub przyznanego świadczenia emerytalnego. Równie dobrze dochody możemy czerpać z umowy zlecenie lub o dzieło. Ważne jednak, by pieniądze regularnie wpływały na nasze konto (bank może poprosić o przedstawienie wyciągu). O ile nie jest ważne źródło dochodu, o tyle kluczowa jest jego systematyczność. Nie mając żadnych stałych wpływów, gotówki w banku nie pożyczysz. 

Jak duża może być pożyczka gotówkowa na dowód bez zaświadczeń? 

Ile pieniędzy możesz dostać w banku? Jak duża może być pożyczka gotówkowa na dowód bez zaświadczeń? Z reguły tego typu instrumenty finansowe przeznaczone są dla klientów poszukujących finansowania stosunkowo niewielkich wydatków, związanych z bieżącym funkcjonowaniem (wyjazd wakacyjny, zakup leków, mały remont). Bez problemu pożyczysz więc kwotę rzędu 3-5 tysięcy złotych. Więcej trudności może nastręczyć pożyczka w granicach 10 tysięcy, a o sumach na poziomie 50 tysięcy i więcej, z reguły można zapomnieć (zdarzające się wyjątki). W takich przypadkach banki oferują zazwyczaj bardziej sformalizowane pożyczki konsumenckie, a nawet kredyty hipoteczne, z zabezpieczeniem na nieruchomościach należących do klienta. 

Ile kosztuje pożyczka gotówkowa online bez zaświadczeń? 

Bankowa pożyczka gotówkowa online bez zaświadczeń jest instrumentem oprocentowanym na poziomie zbliżonym do bardziej sformalizowanych pożyczek konsumenckich, wyższym natomiast od kredytów hipotecznych. Z reguły oprocentowanie waha się obecnie (w 2020 roku) na poziomie 7,5 – 9,5 procent w skali roku. Do tego należy często jednak doliczyć prowizję banku, która może wynieść od 0 do nawet 10 procent. Podnosi to tak zwaną rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO) do poziomu 9-13 procent. Dla porównania, przy kredytach hipotecznych RRSO waha się obecnie w przedziale 4,5 – 6,5 proc. Tego typu kredyty wymagają jednak przejścia bardzo skomplikowanych procedur, udzielane są nawet na 30 lat, wiążą się też z licznymi ubezpieczeniami i zabezpieczeniami. 

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń przez internet 

Co niezwykle istotne, część banków wprowadza do oferty możliwość nie tylko pożyczki z minimum formalności, ale też przy minimalnym jedynie zaangażowaniu czasu i środków. Narzędziem temu służącym jest sieć www. Rozwój bankowości internetowej sprawił, że online możemy nie tylko robić przelewy, ale też pożyczać pieniądze. Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń przez internet nazywana jest często samoobsługową – do jej zaciągnięcia nie jest potrzebny najmniejszy nawet kontakt z pracownikiem banku. Wystarczy kilka kliknięć wedle instrukcji znajdujących się na stronie danego banku. 

Pożyczka gotówkowa przez internet bez zaświadczeń poza bankiem 

Pożyczkę gotówkową przez internet bez zaświadczeń możesz wziąć nie tylko w banku, ale też w jednej ze specjalizujących się w tego typu usługach firm. W tym przypadku należy jednak liczyć się z wieloma niuansami, dotyczącymi zwłaszcza okresów kredytowania oraz konsekwencji ewentualnych opóźnień w spłacie rat. Przykładowo, jeden z największych graczy na rynku oferuje pożyczkę z oprocentowaniem „jak w banku”. RRSO faktycznie wynosi zaledwie 9,89 procent, ale tylko w sytuacji, gdy pieniądze pożyczamy na 4 lata. W takiej sytuacji biorąc przykładowe 5 tysięcy złotych, do zwrotu w ciągu 48 miesięcy lat mamy tylko 6022zł. Niewiele więcej, bo 6,6 tysiąca trzeba oddać pożyczając tą samą kwotę na 3 miesiące, ale tu, ze względu na bardzo krótki okres kredytowania RRSO osiąga poziom aż 500 procent w skali roku. 

Jak nie wpaść w spiralę biorąc pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń? 

Szybkie pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń, przyznawane bez zbędnych formalności i zabezpieczeń, kierowane są przede wszystkim do osób słabiej uposażonych, niemających stabilnych źródeł dochodu, będących w nagłej potrzebie finansowej. W połączeniu z zawiłościami dotyczącymi spłaty rat (w firmach pożyczkowych), często stanowi to swoiste zaproszenie do wejścia na ścieżkę, która szybko przeradza się w tzw. spiralę długów. Znajdujące się w niej osoby zaciągają kolejne pożyczki tylko po to, by spłacić poprzednie, a że często znajdują się przy tym w coraz gorszej sytuacji finansowej, wybierać muszą coraz bardziej ryzykowne opcje. Jak nie wpaść w spiralę długów? 

 • Po pierwsze, zastanów się, czy na pewno musisz pożyczać pieniądze? Czy planowany zakup jest niezbędny? Czy nie można go poczynić za miesiąc lub rok, albo sfinansować w inny sposób (może możliwa jest nieoprocentowana pożyczka w gronie rodzinnym?). 
 • Po drugie, jeśli masz taką możliwość, korzystaj z ofert banków. Ich działalność jest nadzorowana przez organy państwowe, a panujące w nich zasady są przejrzyste i względnie bezpieczne dla klientów. 
 • Po trzecie, nie pożyczaj pieniędzy na spłatę innych pożyczek. 
 • Po czwarte – traktuj swoje kredyty priorytetowo. Pożyczone pieniądze i tak będzie trzeba oddać. Jeśli uczynisz to w terminie, koszt będzie najniższy. 
 • Po piąte, jeśli nie znasz się na instrumentach finansowych, poproś o pomoc zaufaną osobę – przyjaciela, małżonka, dzieci. Nie pożyczaj pieniędzy, jeśli nie rozumiesz treści umów oraz stosowanych w nich pojęć. Zanim pożyczysz pieniądze, zapoznaj się ze znaczeniem takich terminów, jak RRSO, oprocentowanie, prowizja. 
 • Po szóste – pamiętaj: ani bank ani firma pożyczkowa nie są od tego, by pomagać ci w trudnej sytuacji (nawet jeśli tak przekonuje cię ich przedstawiciel). Są to instytucje i firmy, których nadrzędnym celem jest zysk własny. Pożyczki zawsze są oprocentowane na tyle wysoko, by pożyczkodawca mógł na nich zarobić. 

Czytaj również

Bibliografia

 • Krzysztof Szymański, Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – gdzie wziąć kredyt bez zaświadczeń o dochodach przez internet?, https://www.totalmoney.pl
 • Kredyt na dowód - kredyty na dowód bez zaświadczeń o dochodach https://www.bankier.pl