Ogródek - zrób to sam

Garden Puzzle to wizualny program do projektowania ogrodów i terenów zielonych dla laików, profesjonalistów, właścicieli ogrodów oraz - po prostu - miłośników zieleni.

Wybierz tło, wybierz rośliny z panelu po lewej stronie (można decydować o ich miejscu, wielkości, szukać według nazwy polskiej lub łacińskiej), wkomponuj w trawnik akcesoria (altany, lampy, ławki, płoty, pergole, kamienie), dobierz nawierzchnię, dodaj inne obiekty ze swojego pulpitu i... gotowe. Rośliny przeciąga się jednym ruchem myszy na tło, nawierzchnię rysuje się wybranym wzorem przez pociągnięcia "pędzelkiem". Projekt można stylizować na np. stare zdjęcie lub szkic ołówkiem, a całość obejrzeć w wizualizacji każdej z czterech pór roku.

Garden Puzzle jest także serwisem społecznościowym: po rejestracji tworzy się prosty profil, wpisuje informacje o sobie, zainteresowania oraz kontakt. Do profilu przypisane są projekty, o których w razie potrzeby lub fantazji można podyskutować z innymi pasjonatami zarejestrowanymi na portalu. Projekt oferuje wyszukiwanie projektów według tagów, np. według charakteru podłoża, akcesoriów czy rodzaju wybranych roślin.

Ogród można projektować on-line w przeglądarce bez instalowania programu - wówczas projekty zostają zapisane na serwerze, inni użytkownicy mogą je oglądać, komentować i oceniać. Można mieć abonament półroczny lub roczny. Możliwe jest także wykupienie licencji i pobranie programu na swój komputer, używanie go wówczas nie wymaga stałego dostępu do internetu, a projekty są zapisywane na dysku. Obie wersje mają możliwość wgrania tła, wizualizację czterech pór roku, pełną bazę roślin i nawierzchni, zapisywanie w najpopularniejszym formacie zdjęć oraz licencję do użytku komercyjnego.

Spotkania przy projektach innych użytkowników odbywają się w przyjemnej atmosferze, a program najwyraźniej umiejscowił się w niszy z prostymi narzędziami do projektowania. Dobry pomysł, łatwość obsługi - wystarczy, by osiągnąć sukces i na stałe zagościć na komputerach miłośników relaksu w otoczeniu zieleni.

 

Więcej z kategorii Hobby
Wiecznie Młodzi z Tczewa
Odwiedzajcie las, aby dobrze żyć
Joga na zdrowe stawy
Powiązane artykuły
Gdzie można zagrać w brydża online?
Warcaby, szachy, mahjong… Gry, które rozwijają umysł
Autografomania: senior też może
Lifemanagerka.pl: Blogowanie to dzielenie się swoją pasją!
Jak aktywizować seniorów? 7 rzeczy, o których trzeba pamiętać