PORTAL DLA SENIORÓW
 

Modna seniorka: Jak się ubierać w czasie upałów?

Autor

Krystyna Bałakier

Najlepiej, aby nasza odzież była uszyta z naturalnych tkanin (len i bawełna) i odpowiednio chroniła nas przed słońcem. To ważne szczególnie w starszym wieku, kiedy nasza skóra nie toleruje już opalania, a organizm często nie jest dobrze nawodniony.
 

Jaki ubiór latem jest najlepszy?

Kolory naszych letnich ubrań powinny być jasne. Najlepiej sprawdza się biel, beż i pastele, bo odbijają słońce, a także ładnie podkreślają naszą lekką opaleniznę. Im jesteśmy starsi, tym bardziej nasze ubrania powinny być jaśniejsze. Czernie i brązy postarzają i nie wyglądają dobrze na starszych osobach.

Najlepsze i najwygodniejsze na lato są:

  • lniane spodnie,
  • bawełniane t-shirty,
  • sukienki z krótkim rękawkiem o prostym fasonie,
  • kolorowe, lniane lub bawełniane spódnice.

Nie zakładajmy jednak zbyt długich spódnic lub spodni o długości ¾ lub powyżej kolan, bo nie najlepiej „robi to” naszej figurze.

Warto zadbać o dodatki


Do tych ubrań doskonale pasują słomkowe kapelusze, lub kolorowe, letnie parasolki, chroniące nasze głowy od słońca. Pamiętajmy jednak, ze kapelusz musi być odpowiednio dobrany do kształtu i wielkości głowy, aby nie wyglądał na niej komicznie.

Okulary przeciwsłoneczne są nieodzownym dodatkiem w bardzo słoneczne dni (szczególnie z dobrym filtrem), bo chronią nasze oczy przed ostrymi promieniami słonecznymi.

Wygodne sandałki na płaskim obcasie pozwolą na sprawne poruszanie się bez odparzeń stóp, a balerinki również na płaskim obcasie pozwolą nam wygodnie przemieszczać się w mieście.

Nie zapomnijmy także o wzięciu ze sobą butelki wody mineralnej, aby móc się jej napić w każdym momencie. To bardzo ważne dla zdrowia człowieka, aby w tym czasie nie odwodnić się. Gwarantuje też dobre samopoczucie w bardzo upalne dni.

Czytaj także: 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Pytanie: Czy kupujesz ubrania i akcesoria modowe przez Internet?

  Nie, wolę najpierw je przymierzyć

  Tak, czasami kupuję przez Internet

  Często zamawiam przez Internet, przekonują mnie tańsze ceny

  Zawsze kupuję przez Internet, to kwestia wygody

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA