Modna seniorka: Jak się ubierać w czasie upałów?

Najlepiej, aby nasza odzież była uszyta z naturalnych tkanin (len i bawełna) i odpowiednio chroniła nas przed słońcem. To ważne szczególnie w starszym wieku, kiedy nasza skóra nie toleruje już opalania, a organizm często nie jest dobrze nawodniony.

Spis treści

Jaki ubiór latem jest najlepszy?

Kolory naszych letnich ubrań powinny być jasne. Najlepiej sprawdza się biel, beż i pastele, bo odbijają słońce, a także ładnie podkreślają naszą lekką opaleniznę. Im jesteśmy starsi, tym bardziej nasze ubrania powinny być jaśniejsze. Czernie i brązy postarzają i nie wyglądają dobrze na starszych osobach.

Najlepsze i najwygodniejsze na lato są:

  • lniane spodnie,
  • bawełniane t-shirty,
  • sukienki z krótkim rękawkiem o prostym fasonie,
  • kolorowe, lniane lub bawełniane spódnice.

Nie zakładajmy jednak zbyt długich spódnic lub spodni o długości ¾ lub powyżej kolan, bo nie najlepiej „robi to” naszej figurze.

Warto zadbać o dodatki


Do tych ubrań doskonale pasują słomkowe kapelusze, lub kolorowe, letnie parasolki, chroniące nasze głowy od słońca. Pamiętajmy jednak, ze kapelusz musi być odpowiednio dobrany do kształtu i wielkości głowy, aby nie wyglądał na niej komicznie.

Okulary przeciwsłoneczne są nieodzownym dodatkiem w bardzo słoneczne dni (szczególnie z dobrym filtrem), bo chronią nasze oczy przed ostrymi promieniami słonecznymi.

Wygodne sandałki na płaskim obcasie pozwolą na sprawne poruszanie się bez odparzeń stóp, a balerinki również na płaskim obcasie pozwolą nam wygodnie przemieszczać się w mieście.

Nie zapomnijmy także o wzięciu ze sobą butelki wody mineralnej, aby móc się jej napić w każdym momencie. To bardzo ważne dla zdrowia człowieka, aby w tym czasie nie odwodnić się. Gwarantuje też dobre samopoczucie w bardzo upalne dni.

Czytaj także: 

Oceń artykuł

(liczba ocen 1)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij