Barwy jesieni. Dlaczego warto ubierać się kolorowo?

Chociaż nasza polska jesień jest tak wielobarwna, większość ludzi ubiera się w tym czasie w smutną szarość. Czy jest to uzasadnione? Jakie zalety dla seniorów ma kolorowe ubranie?
Spis treści

Szare ulice

Patrząc jesienią i zimą na polskie ulice, zawsze zastanawiam się, dlaczego większość ludzi – szczególnie w dojrzałym wieku – nie korzysta z bogactwa kolorów, zakładając na siebie szaro-bure ubrania. Zazwyczaj jest to czerń lub brąz, sporadycznie szarości, a ubrania bez względu na kolor kosztują tyle samo.

Dlaczego wybieramy szarość?

To prawda, że w sklepach, trudno jest w tym czasie znaleźć coś w innych kolorach (chociaż ostatnio nawet trochę się to zmieniło), ale to nie znaczy, że nie jest to niemożliwe.
Być może wynika to także z naszego lęku przed wyróżnianiem się, szczególnie, jeśli nie mamy już idealnej sylwetki lub umiejętności dobrania właściwego koloru do naszej karnacji. Czasem brakuje nam też umiejętności prawidłowego łączenia kolorów.

Ostatnim powodem noszenia szaro-burych ubrań jest również to, że wydaje nam się, że kolorowe ubrania szybciej się brudzą. To nieprawda, bo każde ubranie brudzi się tak samo, tylko że na tych jaśniejszych widać to wcześniej. To oczywiście niczego nie tłumaczy, bo dbać o siebie i prać zabrudzone ubrania trzeba bez względu na kolor i czas ich noszenia.

Kolory odmładzają

Proponuję zapomnieć o swoich kompleksach i postawić na kolory, bo po pierwsze bardzo odmładzają, po drugie dodają energii, a po trzecie dobrze dobrane do karnacji i sylwetki potrafią zdziałać cuda. Umiejętności ich łączenia można łatwo nauczyć się, czytając na ten temat lub słuchając rad stylistki.
Zachęcam do kolorowej akcji już tej jesieni. Wyobraźcie sobie, jak pięknie wyglądać będą nasze ulice, gdy założymy np. pomarańczowe, łososiowe lub czerwone płaszcze lub obecnie tak modne pikowane kurtki. Na szyjach pojawią się apaszki i szale w kwiatowe wzory. A ciepłe czapki będą w kolorach różu lub błękitu.
Życzę Wam zatem pogodnej i ciepłej, a także kolorowej jesieni!

Czytaj także: 

Helena Norowicz, 81-letnia gwiazda wybiegów

Jak odświeżyć garderobę na wiosnę?

Modne okulary - modne okulary damskie. Modne oprawki

 

Więcej z kategorii Moda
Magia dodatków. Jakie najlepiej pasują do dojrzałej kobiety?
Jak ubrać się na sylwestra?
Jak się ubrać na walentynkowy wieczór? Porady 50+
Powiązane artykuły
Przewodnik po letnim obuwiu
Od plaży do miasta: Przewodnik po letnim obuwiu
Jak powinna wyglądać starsza pani?
Jak powinien ubierać się dojrzały mężczyzna?
Jak dobrać okulary do twarzy? Kształt okularów a twarzy
Jak dobrać buty? Uniknij częstych błędów