Kraków aktywizuje seniorów: Powstanie ponad 50 centrów

ie minęło kilka miesięcy od tego, jak w Krakowie powstała Rada Seniorów - teraz stolica Małopolski rozpoczyna nowy ambitny projekt: w ciągu najbliższych 5 lat mają w niej powstać aż 54 Centra Aktywności Seniora.

Kraków przyjazny seniorom? Coraz bardziej tak! W ostatnich miesiącach następują duże zmiany w polityce senioralnej w mieście. Bardzo ważnym krokiem w tę stronę jest przyjęcie Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych na lata 2015-2020. Wczoraj przyjęli go krakowscy radni.

Program ma na celu poprawę jakości i poziomu życia starszych mieszkańców Krakowa. Kluczowymi obszarami będą: aktywność społeczna, dbałość o zdrowie, edukacja oraz integracja międzypokoleniowa. Realizację projektu ma ułatwić powstanie Centrów Aktywności Seniora na terenie całego miasta. Do końca tej dekady ma ich być 54, ale już na 2015 roku przewidziano otwarcie 10 z nich.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!