Jak sprawić, by aktywność stała się zabawą?

Niezależnie od sposobu ćwiczenia - warto zadbać, by było ono przyjemnością. Wtedy wzrasta motywacja i czas milej upływa. Jak można urozmaicić aktywność fizyczną tak, by stała się zabawą?

Problem motywacji do ćwiczeń jest bardzo częsty. Zmaga się z tym wiele osób. Dlatego warto je sobie urozmaicić tak, żeby były prawdziwą przyjemnością pod wieloma względami. Do aktywności fizycznej można podejść z humorem. Oto kilka oryginalnych pomysłów na to, by wprowadzić do ćwiczeń element zabawy:

 


 1. Wraz z osobą, z którą ćwiczysz, opowiadajcie sobie dowcipy

 2. Maszerując, śpiewaj wojskowe przyśpiewki marszowe

 3. Noś niedopasowane kolorowe ubranie i zabawną czapkę

 4. Ścigaj się z osobą, z którą ćwiczysz

 5. Powieś na rowerze flagę

 6. Graj w gry słowne z osobą, z którą ćwiczysz

 7. Mów "dzień dobry" w różnych językach napotkanym osobom

 8. Weź udział w zorganizowanym biegu lub marszu w zabawnym stroju

 9. Weź udział w sportowym wydarzeniu charytatywnym

 10. A Ty - co zaproponujesz? ...


 11.  


Wybór formy urozmaicenia ćwiczeń zależy oczywiście od osoby. Powyższe pomysły mogą być dla Ciebie inspiracją do wymyślenia własnego sposobu. Możesz się nim podzielić w komentarzu poniżej, zachęcamy!

Powyższy artykuł powstał na podstawie materiałów z poradnika „Sprawność i zdrowie po pięćdziesiątce” (Wydawnictwo Buk Rower). Portal CafeSenior objął patronat medialny nad tą publikacją. Więcej informacji o tym, co można znaleźć w tej książce, znajdziecie Państwo TUTAJ.

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!