Jak słuchać radia przez internet?

Masz kłopoty z dostrojeniem radia i znalezieniem ulubionej stacji? Zakłócenia, szumy lub problemy z zasięgiem? Jest na to rada – zacznij słuchać radia przez internet.

Wirtualna przestrzeń to nie tylko portale społecznościowe, fora i serwisy informacyjne. Kryją się w niej także inne cuda, które tylko czekają na odkrycie. Zaliczają się do nich m.in. radia internetowe, czyli takie, których można słuchać online bez ryzyka zakłóceń i brzęczenia.

Internet oferuje znacznie więcej różnorodnych stacji niż fale krótkie i długie razem wzięte. Brak koncesji w tym medium oznacza niewielkie ograniczenia, stąd też oprócz znanych nam i popularnych rozgłośni w sieci nadaje wiele radiostacji tematycznych. W wyszukiwarkach łatwo natrafić na strumienie skoncentrowane wyłącznie na np. muzyce folkowej, relaksacyjnej, filmowej, retro czy rock’n’rollu. W internetowej ofercie pojawia się również coraz więcej profesjonalnych programów i audycji – wystarczy poszukać!

Jeśli masz ochotę posłuchać radia przez Internet, przygotowaliśmy dla Ciebie pomocne wskazówki. Wyjaśnimy, jak włączyć stację na przykładzie RMF Classic, jednak zachęcamy do samodzielnych poszukiwań – wiele malutkich rozgłośni czeka na nowych słuchaczy.

Krok 1 – Wybierz stację

W okienku wyszukiwarki wpisujemy nazwę stacji z dopiskiem „online” bądź frazą „radio internetowe”. Pojawi się lista wyników, którą należy dokładnie przestudiować. W naszym przypadku odszukujemy link do oficjalnej strony radia i klikamy. Krok 2 – Włącz radio

Wyszukiwarka przenosi nas na oficjalną stronę RMF Classic. Teraz będzie już tylko prościej, bo jedyne co musimy zrobić, by z głośników popłynęła melodia, to nacisnąć przycisk z napisem „Posłuchaj online”. Et voila! Czas na odrobinę relaksu przy dobrej muzyce.


Co więcej, tuż pod guzikiem aktywującym radio możemy sprawdzić tytuł i kompozytora aktualnie nadawanego utworu.

Ważne!

Jeśli poszukujesz radia nadającego konkretny gatunek muzyczny, wprowadź w pasek wyszukiwarki następującą frazę: „radio internetowe [gat. muzyczny]”, np. „radio internetowe jazz”.

 
Więcej z kategorii Internet
Jak płacić rachunki przez Internet? Karta, czy przelew?
Polecamy blogi o modzie dla 50+
Precyzyjne wyszukiwanie. 5 funkcji Google, które warto znać
Powiązane artykuły
Skróty internetowe, które powinieneś znać
10 przykazań bezpiecznego korzystania z Internetu
Co to jest mem internetowy?
Internet bez tajemnic: selfie
Proste internetowe gry, które ćwiczą mózg