Jak kupować ubrania przez internet? Poradnik aktywnego seniora

Jako aktywni seniorzy często mamy okazję, aby łamać stereotypy – wielu z nas potrafi sprawnie poruszać się po globalnej sieci, doceniając jej zalety. Coraz większa grupa osób starszych wyraża też zainteresowanie zakupami przez internet. Poniżej kilka przydatnych wskazówek – na co zwrócić uwagę podczas kupowania ubrań w sieci?
Spis treści

Gdzie szukać ubrań?

Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie – gdzie szukać wysokiej jakości odzieży? Wbrew pozorom nie powinno być z tym najmniejszego problemu, ponieważ w sieci znajdziemy szeroki wybór ubrań dla osób w każdym wieku. Co więcej, kupimy je bez wychodzenia z domu, a zatem oszczędzając czas i nasze siły (a często także pieniądze). Warto zwrócić uwagę na kilka miejsc:


  • Najbardziej znane sklepy internetowe z ubraniami – znajdziemy w nich zarówno wygodne ubrania sportowe z wysokiej jakości materiałów, jak również bardziej eleganckie propozycje najlepszych marek, jakie ma w swojej ofercie 
  • W nich możemy także kupować prezenty dla dzieci czy wnucząt w niewymagający wysiłku sposób.
  • Jeżeli poszukujemy ubrań bądź akcesoriów wspomagających rehabilitację lub przeznaczonych specjalnie dla osób starszych czy schorowanych, warto skorzystać ze specjalistycznych sklepów z wyposażeniem medycznym oraz rehabilitacyjnym, jak np. www.pomocedlaseniora.pl  czy www.sklep.bycseniorem.pl.
  • Możemy również kupować ubrania od innych użytkowników sieci (choć to wymaga już nieco więcej czasu i większego doświadczenia), np. na www.allegro.pl czy www.szafa.pl.

  •  

Które sklepy lepiej omijać?


Najbezpieczniej jest oczywiście korzystać ze znanych, dużych sklepów – wtedy możemy mieć stuprocentową pewność, że nie padniemy ofiarą oszustwa. Jeśli jednak chcemy kupić ubranie w mniej znanym sklepie, sprawdźmy jego wiarygodność. Poszukajmy opinii na jego temat w popularnych serwisach (np. www.opineo.pl), poszukajmy na jego stronie informacji o certyfikatach potwierdzających uczciwość firmy. Ufajmy sklepom podającym pełne dane kontaktowe – sam adres mailowy lub telefon komórkowy nie wróży nic dobrego. W razie wątpliwości warto szukać kontaktu z przedstawicielem takiego sklepu, korzystając z podanych danych. Jeśli sklep nie cieszy się dobrą opinią, nie ma z nim kontaktu lub w ogóle nie możemy znaleźć na jego temat niemal żadnych informacji – lepiej zrezygnować z zakupów.

Zwroty i wymiany towaru

Ubrania to bardzo specyficzny towar – często po przymierzeniu okazuje się, że potrzebny jest inny rozmiar, bądź też wybrany model nie do końca odpowiada naszym oczekiwaniom. Dlatego kupując je przez internet, wybierajmy tylko te sklepy, które umożliwiają bezproblemową i szybką wymianę lub zwrot towaru. Wiele znanych sklepów oferuje nawet bezpłatną przesyłkę w przypadku takich działań!

Jak płacić?

Czasami największe obawy podczas kupowania w sieci związane są z płatnościami. Często zastanawiamy się – czy koniecznie musimy mieć konto internetowe, aby robić zakupy przez internet? Otóż niekoniecznie. Wiele sklepów umożliwia nam zapłacenie przy odbiorze przesyłki. Jeśli natomiast mamy konto internetowe, możemy zapłacić przelewem, poprzez system płatności internetowych (np. PayPal) lub kartą debetową bądź kredytową.

Więcej z kategorii Internet
Polecamy blogi o modzie dla 50+
Jak legalnie oglądać filmy w Internecie?
Internet bez tajemnic: selfie
Powiązane artykuły
Skróty internetowe, które powinieneś znać
10 przykazań bezpiecznego korzystania z Internetu
Co to jest mem internetowy?
Proste internetowe gry, które ćwiczą mózg
Już co trzeci senior robi zakupy przez Internet