Czerwony Portfelik Senior w kolejnych miastach

zerwony Portfelik Senior, bezpłatny dwumiesięcznik dla seniorów, zwiększa swój zasięg. Czasopismo, które dotychczas ukazywało się we Wrocławiu i Poznaniu, od 21 października będzie wydawane również w Krakowie.

Dodatkowo swoim zasięgiem czasopismo obejmie kolejne miasta województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego i małopolskiego. Na początek trafi do 10 największych miast każdego z województw, w których działają Uniwersytety Trzeciego Wieku. W ten sposób czasopismo dotrze do 30 000 czytelników – seniorów. Na następny rok wydawca zakłada zaistnienie na kolejnych rynkach.

Bezpłatny poradnik skierowany jest do osób dojrzałych, które chcą być aktywne, uczestniczyć w różnych wydarzeniach i mieć szeroki dostęp do informacji nt. usług i produktów im dedykowanych. Czasopismo propaguje tematykę prozdrowotną i aktywny styl życia od 2011 r., kiedy to ukazał się pierwszy numer na rynku wrocławskim. Ukazuje się regularnie w nakładzie ponad 10 tys. egzemplarzy na jedno miasto/województwo. Jego dystrybucja jest w pełni skoncentrowana na miejscach, gdzie obecni są na co dzień seniorzy. Dwumiesięcznik dostarczany jest bezpośrednio do klubów seniora, na Uniwersytety Trzeciego Wieku, a także do: bibliotek, sklepów, organizacji, instytucji i stowarzyszeń senioralnych. Poradnik dostępny jest także w płatnej ogólnopolskiej prenumeracie.

„Zależy nam na utrzymaniu lokalnego charakteru poradnika, co oznacza, że każde wydanie jest unikalne i skupione na lokalnych inicjatywach i wydarzeniach z danego regionu, bowiem takie właśnie informacje są najciekawsze dla naszych czytelników. Chcemy pośredniczyć między ekspertami z różnych dziedzin, a seniorami poprzez prezentowanie na łamach czasopisma materiałów o charakterze informacyjnym i edukacyjnym m.in. ciekawych osobistości ze środowiska senioralnego oraz wydarzeń i akcji, w których seniorzy mogą wziąć udział. Naszym celem jest pomagać seniorom odnajdywać się w szybko zmieniającej się rzeczywistości, przyczynić się do integracji środowiska, a także mieć na względzie budżet seniora – w końcu czerwony portfel przynosi szczęście i pieniądze” – mówi Linda Matus, Redaktor Naczelna Czerwonego Portfelika Senior.

Dwumiesięcznik od dwóch lat tworzony jest przy współpracy ze środowiskiem senioralnym, a jego siłą jest otwartość na seniorów: spotkania, rozmowy, pokazywanie liderów w środowisku i wartych uwagi przykładów osób starszych, które mogą służyć za inspiracje dla innych.

Polskie społeczeństwo starzeje się, w związku z czym rynek usług senioralnych ma duży potencjał, ale jest wciąż w początkowym stadium rozwoju. Stąd inicjatywy na rzecz seniorów są potrzebne i ważne. Czerwony Portfelik Senior angażuje się również w działania społeczne. Redaktorzy czasopisma biorą udział w projekcie Akademia Rozwoju Seniora przy Wrocławskim Centrum Seniora, prowadzonym przez dr Walentynę Wnuk – doradcę Prezydenta Wrocławia ds. Seniorów.

„To szkoła dla liderów środowiska senioralnego, która pokazuje prawdziwy obraz dojrzałości i wypracowuje skuteczne formy współpracy z osobami starszymi. Dzięki tej inicjatywie pogłębiamy wiedzę i doskonalimy się w naszych działaniach oraz propozycjach kierowanych do seniorów” – dodaje Linda Matus.

Misją dwumiesięcznika jest zachęcanie do działania poprzez aktywne kształtowanie własnej jesieni życia oraz przeciwstawianie się stereotypom. Temu ma służyć również profil na Facebook’u Jesteśmy w tym samym wieku, który jest swoistym mostem międzypokoleniowym: www.facebook.com/JestesmyWTymSamymWieku

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!