Ulepszanie zdjęć - jak w prosty i darmowy sposób poprawić zdjęcia?

Chcesz pochwalić się świetnymi zdjęciami z wakacji, ale ich jakość, rozmiar lub odcień Cię nie zadowalają? A może chcesz dodać sobie trochę opalenizny lub zlikwidować efekt czerwonych oczu? Sprawdź, jak w prosty sposób możesz to zrobić. Ulepszanie zdjęć jest proste i darmowe!
Spis treści

Program do obróbki zdjęć online

Dymki com to darmowa strona, która pozwala w prosty, szybki i darmowy sposób poprawić swoje zdjęcia, nie ściągając przy tym zbędnych programów, wystarczy wpisać w przeglądarkę adres strony dymki.com

Dymki com

Wybierając z głównego menu, znajdującego się u góry strony, Edytor zdjęć, należy wybrać opcję Dodaj zdjęcie. Strona umożliwia nam załadowanie fotografii m.in. z mediów społecznościowych (Facebook), prosto z naszego aparatu lub z dysku komputera.

Ulepszanie zdjęć

Jak ulepszyć zdjęcie? Czasem ulepszenie zdjęć polega na zmianie ich rozmiarów, zwłaszcza gdy chcemy wykorzystać zdjęcie, wrzucając je na bloga czy tworząc nowe profilowe na Facebooku. Konieczna jest wtedy zmiana jego rozmiaru. Możemy to zrobić, wybierając z bocznego menu znajdującego się po lewej stronie - opcję Edycja.
Następnie klikamy w Rozmiar. W zależności od potrzeb ustawiamy parametry szerokości i długości naszej fotografii.

Jeśli naszym celem jest utworzenie nowego zdjęcia profilowego w mediach społecznościowych, możemy użyć opcji Przycinanie. W ten sposób sami zdecydujemy, jak wykadrować zdjęcie.

Edycja zdjęć

Jak poprawić zdjęcia? Czasem wystarczy tylko wyostrzenie zdjęcia. Chcąc uchwycić najlepsze widoki, często wykonujemy zdjęcia w pośpiechu. Po powrocie do domu zauważamy, iż nasze zdjęcie jest niewyraźne, bardzo często dotyczy to zdjęć wykonywanych sobie samemu, czyli selfie. Oczywiście jest na to rada. Wystarczy z bocznego menu, wybrać opcję Wyostrzenie i przesuwając suwak intensywności znajdujący się z prawej strony - dostosowujemy metodą prób i błędów ostrość naszej fotografii. Jeśli się pomylimy lub stwierdzimy, iż efekt, który uzyskaliśmy nie spełnił naszych oczekiwań, możemy wybrać opcję Cofnij znajdującą się bezpośrednio pod zdjęciem.

Obróbka zdjęć

Jednym z najbardziej drażniących efektów na fotografii są czerwone oczy. Usuwanie efektu czerwonych oczu nie jest skomplikowanym zabiegiem. Dzięki stronie dymki.com możemy temu łatwo zaradzić. Wystarczy, że z bocznego menu wybierzemy opcję Wizaż, a następnie Czerwone oczy. Zanim zabierzemy się za usunięcie czerwieni, warto przybliżyć sobie miejsce docelowe, czyli okolice oczu. Aby to zrobić, należy przesunąć suwak Powiększenie znajdujący się w lewym dolnym rogu pod zdjęciem. Następnie wystarczy już tylko kliknąć kursorem w wybrany obszar i usunąć drażniący czerwony odcień.

Czytaj też: Co to są emotikony? Jakie trzeba znać?

Przerabianie zdjęć online

Ulepszanie zdjęć, to także wybielanie zębów. Dziś możesz wybielić swoje zęby, nie odwiedzając dentysty, nie stosując żadnych specjalnych past czy specyfików oraz nie wychodząc z domu. Oczywiście tylko na fotografii. Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać z menu opcję Wizaż, a następnie Wybielanie zębów. Zanim użyjesz tego efektu, ponownie użyj suwaka Powiększenie, by przybliżyć miejsce, w którym zastosujesz wybielanie.

Następnie dostosuj odpowiednio narzędzia efektu, takie jak rozmiar, miękkość i intensywność pędzla. Uważaj, by nie przesadzić - nikt przecież nie chce wyglądać nienaturalnie. Teraz możesz już przejść do wybielania, klikając odpowiednio kursorem na zęby. Pamiętaj, że musisz to zrobić bardzo dokładnie.

Efekty do zdjęć

Jeśli podczas Twoich wakacji pogoda spłatała Ci figla i nie zdążyłeś nacieszyć się słońcem… nic straconego! Możliwe jest dodawanie do zdjęć opalenizny!

Ponownie wybierz z menu opcję Wizaż, a następnie Opalenizna. Efekt umożliwia Ci wprowadzenie odpowiedniego odcienia. Pamiętaj, aby odpowiednio go dopasować, zwracając szczególną uwagę na intensywność. W innym wypadku oszpecisz swoją fotografię i zdradzisz jej modyfikację.

Przeróbka zdjęć

Jak pewnie zauważyłeś, podczas pracy ze zdjęciem, w jego prawym dolnym rogu, pojawiło się logo serwisu. Usuwanie znaku wodnego
jest niezwykle proste. Nie musisz się tym martwić. Wystarczy, że z bocznego menu wybierzesz opcję Znak Wodny i odznaczysz tę funkcję, po prawej stronie.