80-letnia kulturystka udowadnia, że chcieć to móc

Spis treści

Zima i krótkie dni są kolejnym pretekstem, by decyzję o uprawianiu sportu odłożyć na wiosnę? Chcieć to móc! Przedstawiamy historię 80-letniej Ernestine Shepherd, która zaczęła ćwiczyć po pięćdziesiątce i jest najstarszą aktywną kulturystką na świecie!

„Wiek to tylko liczba. Chcę pokazać i zainspirować wszystkie kobiety, że nigdy nie jest za późno na ćwiczenia” – napisała Ernestine Shepherd na swoim facebookowym profilu. Aktywna seniorka stała się wielką inspiracją dla wszystkich kobiet na świecie. Trudno w to uwierzyć, ale Ernestine nie zawsze kochała sport. Pracowała jako sekretarka w szkole. Gdy skończyła 50 lat postanowiła zadbać o siebie i zaczęła od sportu. Obecnie tygodniowo przebiega 120 km!

Czytaj więcej: Akcja-inspiracja, tradycyjne graffiti >>

Sport i dieta lekiem na starość


Ruch to nie wszystko. Ernestine dba o zdrową dietę, opartą o świeże warzywa. Dziennie spożywa posiłki mające około 1700 kalorii. Ernestine twierdzi, że dieta i ćwiczenia pomagają jej w walce z depresją czy wysokim ciśnieniem – schorzeniami, na które coraz częściej cierpią seniorzy.

Sport to nie jedyny jej sposób na dobre samopoczucie. Na Facebooku Shepherd możemy przeczytać, że mimo osobistych, ciężkich przeżyć,  codziennie wstaje z ogromną wdzięcznością, że może przeżyć kolejny dzień.
 

 

Więcej z kategorii Sport
Emerytura olimpijska - za jaki medal i ile wynosi?
Nietrzymanie moczu – sprawdź, jakie sporty możesz uprawiać
Jazda na rowerze
9 powodów, dla których warto pływać
Powiązane artykuły
Najszybsza babcia świata. Ma 75 lat i biega w maratonach
Ćwiczenia na kręgosłup – szyjny, lędźwiowy i piersiowy
5 prostych ćwiczeń przy biurku - w pracy też możesz się gimnastykować
Gimnastyka dla seniorów: ćwiczenia na kręgosłup
Mężczyzna odpoczywa pod drzewem po jeździe na rowerze
Sposoby na nietrzymanie moczu – sport jest ważny