W oczekiwaniu na maraton

Maraton wystartuje w niedzielę 27 października o godzinie 7 rano czasu lokalnego w ostatnim dniu zawodów, ale Mistrzostwa Świata trwają już od 16 października.

Tysiące zawodników rywalizują we wszystkich lekkoatletycznych konkurencjach. Uczestnicy zawodów zauważalni są na ulicach miasta albo przez ubrania sportowe z emblematami międzynarodowymi albo przez noszenie przepustki zawodniczej zawieszonej na szyi na “smyczy”. Najwięcej reprezentantów widać z krajów Ameryki Południowej, ale również z wyjątkowo licznie widać Austriaków.

Na zdjęciu start kobiet (grupa 65-70 lat) do finału 80 metrów przez płotki oraz w tej samej konkurencji mężczyźni (grupa 75-80 lat).Konkurencje odbywają się na ponad czterech obiektach w związku z tym przepływ informacji jest nieco utrudniony. Dlatego informacje o wynikach polskich zawodników rozpowszechniane są między innymi takimi kanałami.Przeczytaj więcej artykułów na temat maratończyka Jana Morawca

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!