59-letnia Yasmina odmienia świat mody

Yasmina Rossi podbija na nowo światowe wybiegi i pokazuje, że wszystko jest możliwe! „Coraz bardziej lubię i akceptuję siebie i swoje ciało, o wiele bardziej niż gdy miałam 20 lat”. Poznajcie historię Yasminy.
Spis treści

 

Yasmina zaczęła karierę modelki tuż przed trzydziestką.


W wieku, w którym większość profesjonalnych modelek odchodzi z zawodu na emeryturę.  To jeszcze nie wszystko! Yasmina zaczęła pracować dla dużych i znanych marek dopiero w wieku 45 lat. Nie tylko pokazała, że można pracować na wybiegu będąc dojrzałą kobietą, ale zaczęła wyznaczać nowe trendy w świecie modelek.

Coraz bardziej lubię i akceptuję siebie i swoje ciało, o wiele bardziej niż gdy miałam 20 lat. Pozując na wybiegach nie ukrywam zmarszczek lub siwych włosów. Cenię naturalny wygląd i tylko podkreślam największe atuty mojej urody. ” – mówi Yasmina.

Yasmina

Pytana o to, jak zachować na dłużej zdrowy i pełen energii wygląd, Yasmina odpowiada, że nie ma żadnych sekretów. „Jedyne, co robię dla zdrowia, to jem organiczne jedzenie i regularnie wcieram oliwkę w skóry i we włosy. Raz na tydzień nacieram skórę oliwką z cukrem. Codziennie jem jedno awokado i porcję ryby. Ćwiczenia? Owszem, ruch jest ważny, ale nie warto się przetrenowywać. Staram się nie zażywać żadnych sztucznych lekarstw, tylko zioła i naturalne preparaty.

Yasmina jest jedną z nielicznych modelek, które wyznaczają nowy kanon piękna we współczesnej modzie i na wybiegach. Przełamuje tabu i walczy ze stereotypowym postrzeganiem piękna dojrzałych kobiet. Oby tak dalej!

Wszystkie zdjęcia: Yasmina Rossi 

 

Więcej z kategorii Ludzie
Senior na końcu świata - Brazylia
Senior na końcu świata – Kuba
Senior na końcu świata - Kanada
Powiązane artykuły
Tej 90-latki życie nie oszczędzało. Ale ostatnio spotkało ją coś cudownego!
Piosenki Hanki Ordonówny
W czym tkwi sekret udanego związku?
Niesamowici Seniorzy-biegacze i ich rekordy
Coraz więcej stulatków w Polsce