Twoje aktywności w naszym banku!

Ogólnopolski Bank Aktywności Seniorskich to portal internetowy zawierający aktualną bazę wydarzeń adresowanych do osób starszych w całym kraju.

Bank Aktywności Seniorskich umożliwia każdej organizacji działającej na rzecz seniorów zamieszczanie nieodpłatnych informacji o swoich działaniach, akcjach i inicjatywach. Seniorzy z kolei mogą w łatwy sposób – w jednym miejscu – znaleźć ciekawe propozycje na twórcze i miłe spędzanie czasu dla siebie i swoich przyjaciół.

Portal Bankaktywności.pl zawiera pogrupowane tematycznie, czytelne opisy wydarzeń w poszczególnych województwach (m.in. kategorie: zdrowie, pasje, praca i edukacja, sport oraz prawo i finanse).

Bank aktywności powstał z inicjatywy Kampanii 60+. - Nie wszędzie repertuar dostępnych atrakcji dla seniorów jest tak samo bogaty, nie zawsze też regionalne informacje dotyczące seniorów są na bieżąco aktualizowane – mówi koordynator portalu Małgorzata Marchewka. - Liczymy, że pomożemy w ten sposób wszystkim, których taka tematyka interesuje i pokażemy, jak wiele jest w Polsce możliwości i atrakcji, z których seniorzy mogą skorzystać.

Internet daje seniorom możliwość zdobycia informacji o świecie, ale jest także szansą na poradzenie sobie z samotnością, która dotyka wiele starszych osób. - Poznanie nowych ludzi, dzięki portalom społecznościowym, a także, a może przede wszystkim kontakt z bliskimi, mieszkającymi w innym mieście lub za granicą, dzięki komunikatorom internetowym, sprawiają, że codzienność staje się bardziej znośna, a życie nabiera wartości – podkreśla socjolog Tomasz Sobierajski.

Kampania społeczno-edukacyjna na rzecz osób 60+ zrzesza instytucje i organizacje statutowo zaangażowane w poprawę bytu seniorów; partnerami są m.in. Program 60+, Caritas Polska, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Związek Powiatów Polskich, natomiast honorowym patronem jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Celem kampanii jest edukacja seniorów na temat ich praw i dostępu do wiedzy z zakresu lepszego życia, a w dłuższej perspektywie - zainicjowanie powszechnej debaty o sytuacji seniorów w Polsce.

Zapraszamy na strony Banku Aktywności Seniorskich: Bankaktywności.pl.

Więcej z kategorii Wydarzenia
Koncert dla seniorów – „Bajgosie i Limerynie”
Uniwersytet Otwarty UW - poszerz wiedzę
Powstała Warszawska Rada Seniorów. Jaki ma skład?
Powiązane artykuły
Aktywny senior. Co robić w Białymstoku?
Cukrzyca oswojona – spotkanie dla seniorów w Łodzi
Koncert dla seniorów – muzyczne niespodzianki
Poznań: Latająca Poradnia Geriatryczna
Targi Seniora w Krakowie