Seniorzy z Białej Podlaskiej we Wrocławiu

zeszłym tygodniu seniorzy z Białej Podlaskiej podróżowali po Dolnym Śląsku. Wyjazd miał nie tylko charakter turystyczny. We Wrocławskim Centrum Seniora uczestnicy wycieczki poznali dobre praktyki wspierania starszych osób i doświadczenia instytucji.

Do Wrocławia 6 maja przyjechali słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Trzydniową wycieczkę wykorzystali na zwiedzanie miasta i regionu, ale także była ona okazją do spotkania we Wrocławskim Centrum Seniora.

Wrocławskie Centrum Seniora działa od roku 2009 i ma doświadczenie we wspieraniu seniorów na dużą skalę. Organizuje i koordynuje wiele projektów, które ułatwiają życie starszym osobom, pozwalają się integrować i rozwijać. Jak wygląda tworzenie takich inicjatyw, jak je promować - opowiedział seniorom z Białej Podlaskiej kierownik WCS, Robert Pawliszko. Przedstawił przy tym wiele faktów związanych z konkretnymi projektami.

Podczas spotkania we Wrocławskim Centrum Seniora głos zabrała również dr Dorota Karwacka, kierownik UTW w Białej Podlaskiej od 10 lat. Opowiedziała o współpracy instytucji i międzypokoleniowych projektach realizowanych na Podlasiu, nawet o charakterze międzynarodowym.

Zwieńczeniem spotkania było wzajemne obdarowanie się upominkami. Od kierownika wrocławskiego centrum goście dostali przypinki "Aktywny senior", w zamian zaś dostał okazały sękacz, regionalny wyrób, z którego Biała Podlaska słynie w całej Polsce. Uczestnicy spotkania życzyli sobie wzajemnie licznych sukcesów.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!