Polscy weterani na mistrzostwach: mamy już rekord świata i 61 medali!

W Toruniu trwają 10. Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów. Gwiazdą zawodów jest superstulatek Stanisław Kowalski, który wczoraj w biegu na 60 metrów uzyskał wyniki 20:27. Ale inni polscy reprezentanci sprawują się również znakomicie! Mamy już 61 medali!

19 złotych medali - to dotychczasowy wynik Polski na 10. Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów w Toruniu. Daje nam on w tej trzecie miejsce - za Niemcami i Wielką Brytanią, ale przed Włochami, Francją oraz 24 innymi krajami.

Zawody są znakomitym widowiskiem nie tylko dzięki fascynującej sportowej rywalizacji, ale również dzięki znakomitym wynikom, które osiągają ich uczestnicy. Największy sukces należy do Genowefy Patli (ur. 1962), We wtorek pobiła ona rekord świata w rzucie oszczepem w kategorii W-50. Z wynikiem 45.27 pokonała dotychczasowy najlepszy wynik o ponad metr!

Gwiazdą zawodów jest biegacz Stanisław Kowalski, który 14 kwietnia skończy 105 lat. Podczas grudniowych zawodów w Toruniu pobił on aż 2 rekordy świata! W środowym biegu mu się to nie udało, ale i tak otrzymał od licznie zgromadzonej widowni owację na stojąco.

Mistrzostwa potrwają jeszcze do soboty. Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników!

 

Stanisław Kowalski, fot. Janusz Nath, PZWLA/facebook.com

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!